Twitter / Петро Порошенко

"Чи можемо відбити Крим у Росії силою?": Президент озвучив стратегію України щодо повернення півострова

Україна обрала політико-дипломатичний шлях щодо окупованих територій, бо не може і не буде робити як Росія у Чечні

Президент України Петро Порошенко озвучив стратегію України щодо повернення Криму. Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді.

"Тепер щодо Криму. Чи можемо ми відбити Крим у Росії силою? Реалістично – ні. Чи піде вона звідти сама? На жаль – ні. Але ми можемо з вами створити умови, коли Крим стане для Москви непідйомним тягарем. Так злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. Ми маємо створити всі умови, щоб воно йому запекло. Ми використовуємо інструменти міжнародного права: санкції, міжнародні суди, арбітражі, різноманітні міжнародні платформи, моніторингові механізми, починаючи від ООН, UNISEF і закінчуючи ЮНЕСКО. І притягнення РФ до міжнародно-правової відповідальності, на жаль, є довготривалим, але я вірю, є ефективним процесом", – сказав Президент.

Порошенко також сказав про успіхи у цьому питанні: "Так, ми змусимо Росію відповідати мовою права за свої дії на території України. Перше слухання в суді ООН продемонстрували, що справи є надзвичайно важкими, комплексними, Україна є піонером і ніколи до цього практики такої не було, але ми її започаткували і Росія буде відповідати. Ми на правильному шляху: суд вже наказав Росії припинити порушення прав людини в Криму та політику расової дискримінації на півострові, зафіксувавши цей факт".

90 хвилин про курс України: Порошенко виступив зі щорічним зверненням до нардепів у ВР – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Президент також додав, що для нас у поверненні Криму і Донбасу актуальний саме політико-дипломатичний шлях вирішення, бо на окупованих територіях "живуть українські громадяни", а Україна не буде робити другу "Чечню".

Він також сказав, що свій військовий потенціал треба порівнювати не лише з тим, що є на окупованих територіях, а з усім, що є в розпорядженні Росії: "Її армія друга у світі за потужністю. Військовий бюджет з 200 року в 16-20 разів перевищував військовий бюджет України. Російська армія в 5 разів більша за нашу…".

Президент також наголосив, що повернення конфлікту в гарячу фазу, поставить хрест на всіх реформах і на відновлення рівня життя українців, в той час як суспільство втомилося від війни.

За словами Президента, опитування, проведене влітку 2017 року, показало:

  • 11% українців пропонують відмовитися від будь-яких спроб повернути окуповані території Донбасу, відрізати їх і віддати ворогу, чекаючи, що воно само-собою повернеться;
  • 14% виступають за те, щоб конфлікт заморозити, території ізолювати;
  • 13% виступають за військовий наступ
  • майже 60% підтримують курс на повернення окупованих територій виключно політико-дипломатичним шляхом.

Порошенко також наголосив, що нині завершується робота над законопроектом щодо відновлення державного суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей України і найближчим часом він буде оприлюднений і винесений на обговорення в Україні, і українська громадськість матиме змогу повністю і ретельно його обговорити, а вирішальне слово буде за народними депутатами у ВР.

Дивіться повне відео виступу Президента:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України виступив Президент Петро Порошенко

Попередній матеріал
Порошенко: В належний час я ініціюю референдум щодо вступу України до ЄС і НАТО
Наступний матеріал
Фінансування ветеранських організацій: затвердили, але зі скандалом
Loading...

Порошенко призначив нового представника Президента в АР Крим

Порошенко закликав скасувати депутатську недоторканність для "нової Ради"

Україна вибралася з глибокої прірви, але над нами нависає хижа орда – Президент

Порошенко тричі зірвав оплески у Раді

Порошенко у ВР: Немає поки що ознак, аби Москва готова була відступити з Донбасу чи піти з Криму

Пленарне засідання ВР, на якому виступив Президент України – відео