Ірина Геращенко timenews.in.ua

Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході

  Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких це можливо та навіть окреслив територію для введення миротворців

  Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко прокоментувала заяву президента РФ Володимира Путіна щодо можливості введення миротворців ООН на український схід. 

  Зокрема, Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких це можливо та навіть окреслив територію для введення миротворців. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

  На це Ірина Геращенко відповіла:

  "Путін, в кращих традиціях гібридної війни, намагається спотворити ідею українського керівництва щодо миротворців на Донбасі, перевернути все з ніг на голову. Він доручає своєму вірному міністру Лаврова подати резолюцію в Радбез ООН щодо миротворців на лінії зіткнення. Хвилиночку: лінія зіткнення стала лінією зіткнення через російську агресію. Для нас це лінія дотику, дотику з тимчасово окупованими мордором територіями, які ми обов'язково повернемо".

  Віце-спікер Ради наголошує, що так звана лінія зіткнення має зникнути, коли тимчасово окуповані землі повернуться під контроль України.

  "Це лінія, яка має зникнути назавжди з української землі в день повернення контролю над кордоном. Це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лінії дотику. Кремлівські сценарії й спроба підміни понять, спотворення самої ідеї миротворців не пройдуть", - наголосила Геращенко.

  Вона переконана, що миротворці ООН мають бути введені на всю окуповану російськими військами територію для моніторингу ситуації та демілітаризації.

  "Їх мандат має закінчуватися на українсько-російському кордоні. А це Ізваріно й інші пункти перетину державного українського кордону, а не Станиця Луганська чи Мар'їнка, як того дуже хочеться кремлівському вождю", - відзначила дипломат. 

  Попередній матеріал
  "Ніякої політики не було": Син Хрущова прокоментував передачу Криму Україні в 1954 році
  Наступний матеріал
  Трамп дав згоду на поставки зброї Південній Кореї на багато мільярдів доларів
  Loading...