Анексія Криму
Анексія Криму 5 канал

Літаки з російськими військовими, ФСБ, зрадники: як почалося вторгнення РФ у Крим

Десять тисяч українських військових у Криму зрадили присягу. Про це заявив тодішній виконувач обов'язків міністра оборони Ігор Тенюх. Він нині свідчив у справі про державну зраду Віктора Януковича

Допитали в суді також і колишнього керівника СБУ. Валентин Наливайченко стверджує: підготовку до збройного російського вторгнення розпочали ще 2010 року. Адвокати Віктора Януковича пропонують суддям взяти самовідвід. На них, буцімто, тиснуть публікаціями у ЗМІ. 

Судді клопотання захисників президента-втікача відхиляють, тож засідання триває. Допитують свідка обвинувачення. Це колишній радник Постійного представництва України при ООН (2015-2018) Андрій Цимбалюк.

"Саме напередодні першого засідання Ради безпеки – 28 лютого 2014 року – пригадую такі події як висадка літаків. Це десять літаків з російськими військовими та 14 вертольотів, які приземлилися біля міста Кача (під Севастополем, Крим – ред.)", – зазначив Цимбалюк.

Допит тривав близько двох годин і після короткої перерви запитання ставлять уже колишньому голові СБУ. Валентин Наливайченко стверджує, що підготовка до збройного вторгнення Росії в Україну розпочалася одразу після приходу до влади Віктора Януковича.

"Три рази групи високопоставлених офіцерів та генералів ФСБ приїжджають в Україну. 30 генералів, сім і потім шість. Вони не просто так відвідують Україну. З дозволу, на моє переконання, Віктора Януковича, вони перебувають на антитерористичному полігоні СБУ", – зазначає тодішній голова СБУ.

Наприкінці лютого 2014, додає Наливайченко, він сам їздив до Криму, де бачив російських військових і техніку. Наказ про розблокування захопленої будівлі парламенту Криму не виконали, бо значна частина представників місцевих силових органів перейшла на бік окупантів.

"Я можу підтвердити, що здійснювали окупацію, агресію з 20 лютого 2014 року збройними силами РФ. Насамперед, Чорноморського флоту РФ у кількості 24 тисяч осіб. Друге – це контрактники, диверсійні групи. Третє – це ФСБ Росії. Їхня роль – взяття під контроль СБУ та інших правоохоронних органів або напряму через керуючих, або через осіб, що зрадили українській присязі та перейшли на бік агресора", – зазначив Наливайченко.

Десять тисяч українських військових у Криму зрадили присягу і перейшли на бік росіян. Це вже свідчення колишнього виконувача обов'язків міністра оборони. Ігор Тенюх додає: пропонував визволяти Крим військовим шляхом, однак підтримки від тодішнього керівництва країни не дочекався.

"На засіданні РНБО 28 лютого 2014 року я наполягав на ухваленні рішення щодо приведення Збройних сил України у повну бойову готовність з розгортанням у зазначені райони. І що було найголовніше – це південний напрямок. У подальшому – до Криму. Тимошенко категорично заперечила, а виконувач обов'язків президента погодився", – пригадав в.о. міністра оборони Ігор Тенюх (лютий-березень 2014 р.).

Через рішення вивести українських військових із Криму, він і подав у відставку, стверджує Ігор Тенюх. 

Сергій Барбу, Леся Головата, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Історія чотирилапої Роксі: Була поранена, контужена, але повернулася на "другу ротацію"
Наступний матеріал
Державне оборонне замовлення на 2018 рік Кабмін і досі не підписав – Тетерук
Loading...