Пономарьов розповів, як виник міф "населення Криму як один перейшло під крило матінки-Росії"

У справі про державну зраду Віктора Януковича сьогодні, 14 лютого, слухали Іллю Пономарьова – екс-депутата Держдуми Росії. Він був у Думі, коли там голосували за приєднання Криму до території Федерації і за можливість введення військ на територію України

Розказав, зокрема, про те, коли Путін вирішив анексувати Крим та як заплатив Януковичу за ухвалення "правильних" рішень. Свідчення Пономарьова слухала Ірина Герасимова.

Єдиний депутат Держдуми Росії, який у березні 2014 проголосував проти анексії Криму. Далі було позбавлення мандата, кримінальна справа і втеча з Росії. Але тоді, в часи Революції Гідності та початку кремлівської агресії, жив у Москві і працював у владних кабінетах.

"Рішення про анексію Криму особисто ухвалив у ніч з 22 на 23 лютого Володимир Путін", – каже Ілля Пономарьов.

Анексії можна було уникнути, вважає російський свідок, якби українські війська на півострові почали протистояти агресії.

"Якби був опір у Криму, то Крим міг залишитися українським. Якби почалася стрілянина, то весь цей основний міф, який транслювали всередині Росії, про те, що "населення Криму як один перейшло під крило матінки-Росії" – цього міфу не було би", – переконаний колишній депутат Державної думи РФ.

А ще, продовжує свідок, Кремль підкупив Януковича, щоб той був слухняним. Один мільярд доларів переказали на рахунки, які ведуть до сина президента-втікача. Адвокати Януковича свідчення називають маячнею.

"Усі ці свідчення нічого спільного з дійсністю не мають", – каже адвокат Віктора Януковича Віталій Сердюк. Аби спростувати нинішні свідчення громадянина Росії, а також попередніх осіб, захист просить викликати понад 160 свідків. Суд погоджується на 16 осіб.

"У разі прибуття на судове засідання – допитати за клопотанням сторони захисту таких свідків: Азарова, Клюєва, Захарченка", – зачитує головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Таке рішення не задовольнило жодну зі сторін процесу.  

"У цьому кримінальному провадженні, на нашу думку, вони не є свідками. Янукович обвинувачується в державній зраді і пособництві зміні меж території нашої держави. Ми не розуміємо, про що вони можуть у цьому разі говорити і свідками яких саме подій вони є", – обурений прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

"Я звертаю увагу на те, що прокуратура вже заслухала 44 особи. 44 проти 16 свідків від сторони захисту. Це свідчить про те, що суду поставлене надзавдання – не допустити встановлення істини", – каже адвокат Віктора Януковича Віктор Сердюк.

Але навіть допит тих 16-х осіб, яких суд вирішив заслухати, – під загрозою. Ключові свідки – Азаров, Клюєв, Захарченко – в розшуку. І навряд чи особисто приїдуть в Україну на засідання. Тому захист проситиме допитати їх дистанційно. Це може статися після показань свідків обвинувачення. За викликом прокуратури в четвер очікують Олександра Турчинова і керівника міноборони в часи анексії Криму Михайла Коваля.

Ірина Герасимова, Дмитро Демішев, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ЗМІ показали, де живе Янукович – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Геращенко про засідання в Мінську: ватажки ОРДЛО перейшли до особистих погроз
Наступний матеріал
На території Росії під слідством перебуває п'ять тисяч українців – Лутковська