"Діти, які подолали рак": неймовірний, надихаючий фотопроект "Життя починається знову"

"Життя починається знову" – словами з пісні Святослава Вакарчука організатори назвали фотопроект про боротьбу онкохворих дітей. Мовляв, тоді життя починається з чистого аркуша

У проекті взяли участь 15 підлітків, що свого часу перемогли рак, і хочуть підтримати тих, у кого боротьба ще триває. Історії переможців, які презентували у Всесвітній день онкохворої дитини, збирала кореспондентка "5 каналу" Дар'я Цисарук. 

Нині в червоній сукні 21-річна Ольга Шередеко позує перед фотокамерами, а 17 років тому медики поставили їй невтішний діагноз: лейкоз. Лікування тривало майже дев'ять місяців. Дівчина пригадує, як лікарі постійно їй робили аналізи та як через хворобу вона не змогла піти у перший клас.

"Мені не бажано було ще навантажуватися, тому перший клас я пропустила, а потім у другий пішла вже разом з іншими дітьми. Всі вважали, що я новенька", – каже учасниця фотопроекту Ольга Шередеко.

Зараз Оля – студентка вишу, вчиться на програміста і мріє багато подорожувати світом.

"Я дуже хочу поїхати в Азію, бо це як якийсь інший світ. Для мене це дуже цікаво – дізнаватися про людей та їхню культуру", – каже Оля.

Інша учасниця проекту – Ольга Чабанюк. Чотири роки тому вона дізналася, що хвора. Тоді дівчина саме закінчувала музичну школу і єдине, про що попросила батьків – принести їй баян. Дівчина упевнена: саме музика допомогла їй одужати.

"Я завжди була такою мрійливою дівчинкою і це мені у собі дуже подобається. Хвороба дала мені нові сили. Я розумію, що якби я не захворіла, я би не була такою людиною, якою я є зараз", – зазначає дівчина.

Наймолодшій учасниці фото проекту – лише 11 років. Юлія Савченко теж пережила рак, коли була зовсім малою. Про цей період свого життя вона пам'ятає небагато – лише що батьки та бабуся постійно купували малій ляльок, аби та не сумувала у лікарняній палаті.

"Поруч зі мною були мама і бабуся, вони мене завжди підтримували. Купляли мені ляльки, вінки, бо я їх дуже любила. Бабуся мені їх майже щодня купляла", – пригадує Юля.

Попри свій вік, дівчинка займається благодійністю та пише книжку, яка незабаром побачить світ. У цьому Юлія немає сумнівів. Вони мріє танцювати, хоча лікарі забороняють, і навіть зібрала у школі свій гурток.

Фотопроект об'єднав 15 підлітків, які вже подолали рак. Своїм прикладом вони показують іншим, хто поки лише бореться із недугом, що все можливо.

Так, поки лікується 16-річний Валентин Чурсін. Він сподівається, що незабаром і його світлина надихатиме інших на боротьбу, та мріє якнайшвидше одужати, повернутися до школи. Хлопець над усе хоче потрапити на випускний.

"Хочеться, щоб і моя дитина була на тих фотографіях", – каже мати Валентина Наталя Козуб.

Історії переможців збирала Наталя Оніпко. Це перший фотопроект, який вона разом із командою втілила у життя. Нині вони вже планують продовжувати ділитися й іншими історіями про боротьбу з недугом. Усі діти, які узяли участь у проекті, свого часу мешкали на Дачі, котру облаштувала пані Наталя. Це будинок, у якому родини онкохворих дітей можуть жити задарма під час дороговартісного лікування. Зараз тут перебувають шість сімей.

"Це проект-надія. Надія для тих дітей, які зараз ще лікуються, і надія для всіх людей, які зневірилися. Тут вони живуть, як у себе вдома, і їм не треба ще думати про те, де винайняти квартиру, щоб бути поряд зі своєю дитиною", – розповідає керівник благодійного фонду "Запорука" Наталя Оніпко.

Усі 15 світлин, що надихають, організатори проекту планують розмістити в Інституті раку, у великих торговельних центрах та на білбордах. Тож побачити їх зможе кожен.

Дар'я Цисарук та Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Скрипка Страдіварі, наркотики та бурштин: що та в яких неймовірних місцях намагаються провезти контрабандисти через кордон
Наступний матеріал
100 років з дня проголошення Кубанської Народної Республіки – як Кубань намагалась приєднатись до України