Павло Ковтонюк і "Охматдит"
Павло Ковтонюк і "Охматдит" 5 канал

Схеми наживання на онкохворих дітях в "Охматдиті" – як коментує МОЗ

У відомстві наголошують: "Йдеться про великі суми, але річ не в сумах, а в життях дітей"

В ефірі "Інформаційного  вечора" на "5 каналі" заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк прокоментував інформацію про розкрадання коштів на препаратах для онкохворих діток у столичній лікарні "Охматдит".

"Нарешті головний лікар "Охматдиту" почала підбиратися до, скажімо так, проблемних місць у цій лікарні, яких залишається дуже і дуже багато. Зокрема – ситуація з онкогематологією, онкохворими дітьми та ліками для них. Є дуже великі підозри (я не буду казати, що це факти – це правоохоронні органи скажуть), але ознаки і підозри на те, що маніпуляції з ліками були великі і постійні є. Йдеться про великі суми, але річ не в сумах, а в життях дітей", – наголосив заступник очільниці МОЗ.

Він зазначив: "Коли онкохвора дитина лікується і її батькам кажуть, що препарату нема, "іди його купи", а препарат є – і поставлений за програмою державних закупівель; або коли штучно формується потреба на якісь не ті препарати, які дітям потрібні, це вже з економічної площини переходить у моральну".

Ковтонюк також додав, що про цю проблему було відомо давно, однак "підступитися до неї нахрапом було б неправильно". У міністерстві кажуть: потрібен зважений підхід, і нині "ми готові це робити".

Нагадаємо, у березні стало відомо, що правоохоронці розслідують справу про розкрадання медикаментів у лікарні "Охматдит". Найбільший недолік виявили тоді у відділенні інтенсивної хіміотерапії. 

Попередній матеріал
"Конкуренція – велика сила": скільки грошей і за що отримуватимуть медзаклади від Нацслужби здоров'я – сюжет
Наступний матеріал
Засідання Нацради з питань телебачення і радіомовлення щодо звільнення Герасим’юк – відео
Loading...