Скріншот відео

"Конкуренція – велика сила": скільки грошей і за що отримуватимуть медзаклади від Нацслужби здоров'я – сюжет

Станом на 1 липня, договори з Національною службою здоров’я підписав 161 заклад первинної медичної допомоги, 12 із них – приватні медустанови

Кожен четвертий українець вже обрав свого сімейного лікаря. Таку статистику оприлюднило Міністерство охорони здоров'я. А з липня Національна служба здоров'я робить черговий крок у впровадженні медичної реформи – розпочинає фінансувати медзаклади, які долучилися до системи "електронне здоров'я". Детальніше про зніми в українській медицині – у сюжеті "5 каналу".

Гроші починають "ходити" за пацієнтом: перші медзаклади, які уклали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування залежно від кількості укладених декларацій із пацієнтами і якості обслуговування.

Сімейний лікар із дворічним стажем Кирило Васильченко станом на сьогодні підписав декларації з дев'ятьомастами пацієнтами. Це половина від так званої кількісної норми сімейного лікаря. Починаючи з липня, розповідає лікар, кількість послуг первинної медичної допомоги, яку він надаватиме пацієнтам, розширилася.

"До цих послуг відноситиметься аналіз крові з лейкоцитарною формулою, швидкі тести – тести на тропаніни, на вагітність, на ВІЛ-інфекцію, на вірусні гепатити. Електрокардіограмма, вимірювання тиску", – пояснив сімейний лікар.

У перелік також входить вакцинація за календарем та необмежена кількість прийомів у лікаря. Це все, на переконання МОЗ, має пришвидшити визначення діагнозу і його лікування.

"В залежності від аналізу крові з лейкоцитарною формулою, можна взнати чи процес бактеріальний характер має чи характер вірусний, відповідно лікування – або з використанням антибіотиків або ні", – додав лікар.

Ці послуги пацієнтам оплачуватиме держава, а вирішуватиме скільки і кому виділяти коштів – Національна служба здоров'я України. Першу сплату очікують у середині липня. А рівень зарплати кожного лікаря залежатиме від політики окремого закладу, адже сума фінансування розподілятиметься і на зарплату, і на інші витрати – комунальні послуги, обладнання, реактиви і роботу всього медичного персоналу.

"Буде змінений колективний договір, в якому буде все прописано за що ми стимулюємо, як ми стимулюємо. Буде враховуватися вклад кожного окремого лікаря в роботу. Конкуренція – це велика сила", – директор КНП "ЦПМСД №1" Солом'янського району Алла Сваток.

На "первинці" українців обслуговують сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Зараз, за територіальним принципом, медзаклад у середньому отримує від держави 270 гривень за кожного пацієнта на рік. Після запровадження нововведень фінансування кожного задекларованого пацієнта зросте щонайменше вдвічі завдяки віковим коефіцієнтам. Наприклад, за дитину до 5 років лікар отримуватиме 1480 гривень на рік, від 6 до 17 років – 814 гривень. У дорослих, від 18 до 39 років – 370 гривень, від 40 до 64 – 444 гривні і для людей старше 65 років – 740 гривень на рік.

"За зелений список, так званий список пацієнтів, які уклали декларації, він отримає базовий тариф – 370 гривень, але якщо вікова структура буде різною, то за дітей до 5 років педіатри або сімейні лікарі, отримають в 4 рази більше. Загалом, середньозважено, це буде близько 577 гривень за людину", – пояснив голова Нацслужби здоров'я Олег Петренко.

Станом на 1 липня, договори з Національною службою здоров’я підписав 161 заклад первинної медичної допомоги. 12 зі них – приватні медустанови. Укласти договір медзаклади зможуть до кінця 2018 року, якщо відповідатимуть вимогам держустанови. А це – запис на прийом по телефону або через електронну пошту, збір аналізів на місці та доступ до чергового лікаря.

Після 1 січня 2019-го заклади, які не укладуть договорів – державного фінансування не отримають.

Анна Брикова, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
На столичному НСК "Олімпійський" влаштували видовищну акцію на підтримку бранців Кремля
Наступний матеріал
Схеми наживання на онкохворих дітях в "Охматдиті" – як коментує МОЗ
Loading...
"За фуфломіцини та лежання на ліжку не платитимо": МОЗ про наступний етап реформи

"За фуфломіцини та лежання на ліжку не платитимо": МОЗ про наступний етап реформи

Важливі індикатори для вибору сімейного лікаря – що порадив заступник голови МОЗ

Важливі індикатори для вибору сімейного лікаря – що порадив заступник голови МОЗ

Заступник голови МОЗ Павло Ковтонюк і батько Павла Гриба в "Інформаційному вечорі" на "5 каналі"

Заступник голови МОЗ Павло Ковтонюк і батько Павла Гриба в "Інформаційному вечорі" на "5 каналі"

В Україні розпочнуть округляти ціни

В Україні розпочнуть округляти ціни

Яскраве вбрання, капелюх і дві коси: у Болівії вибирали найкращу чоліту 2018 року – ФОТО

Яскраве вбрання, капелюх і дві коси: у Болівії вибирали найкращу чоліту 2018 року – ФОТО

В Україні вводять нові правила розрахунку готівкою: що зміниться

В Україні вводять нові правила розрахунку готівкою: що зміниться