Чекати недовго: стартує "гаряча лінія" для скарг на медпослуги

  За великої кількості скарг щодо одного медзакладу в НСЗУ буде привід для перевірки як документації медичного закладу, так й ініціювання роботи медико-експертної комісії МОЗ, якщо виявленні порушення стосуються саме медичної допомоги

  З вересня в Національній службі здоров'я України (НСЗУ) запрацює "гаряча лінія", за допомогою якої, українці зможуть повідомити про неякісну меддопомогу на первинній ланці або про вимогу грошей за безоплатні послуги. Про це на брифінгу, присвяченому медичній реформі на первинній ланці, сказав голова НСЗУ Олег Петренко, повідомляє "Укрінформ".

  "Ми працюємо над питанням зворотного зв'язку, який лежав би в основах оцінки (якості послуги – Ред.). Цей зворотний зв'язок буде реалізовуватися поступово. Перша частина - з вересня у вигляді "гарячої лінії" НСЗУ, де кожен споживач послуг зможе залишити інформацію про те, що його обслужили неналежним чином, або він не отримав послугу, чи у нього вимагали гроші. Зараз розробляється спеціальний механізм, і НСЗУ буде це перевіряти", – зазначив Петренко.

  Він наголосив, що неякісна медична допомога, або відмова в ній, можуть призвести до розірвання договору Нацслужби здоров'я з медичним закладом.

  Також він поінформував, що НСЗУ разом з МОЗ змінюватиме систему оцінки якості надання медичної допомоги, в цьому процесі братимуть участь, зокрема, і професійні асоціації. Натомість, за великої кількості скарг щодо одного медзакладу в НСЗУ буде привід для перевірки як документації медичного закладу, так й ініціювання роботи медико-експертної комісії МОЗ, якщо виявленні порушення стосуються саме медичної допомоги.

  Петренко наголосив, що на сайті Національної служби здоров'я буде публікуватися історія звернень громадян і відповідна реакція на них Національної служби здоров'я.

  Як повідомляв 5.UA, від першого липня в Україні почнеться практичне впровадження медичної реформи. Стартові 149 центрів первинної медичної допомоги, які уклали договір із Національною службою здоров'я, отримають перші гроші на забезпечення потреб своїх пацієнтів.

  Попередній матеріал
  Зеркаль спрогнозувала, про що говоритимуть Трамп та Путін у Гельсінкі
  Наступний матеріал
  Якщо не почують – діятиму інакше: Гройсман про мільйонні премії у "Нафтогазі"

  В Україні скасують медогляди для ще однієї категорії осіб

  Стало відомо, які зміни чекають на екстрену медичну допомогу

  Нова реформа у МОЗ: лікарі складатимуть іспит на професійну ліцензію

  10 мільйонів українців уже підписали декларації з лікарями: Супрун озвучила області-лідери

  Офіційно: Держава оплатить лікування у приватних клініках – подробиці

  У МОЗ розповіли, скільки ін'єкційних наркоманів в Україні