"7 із 10 хворих займаються самолікуванням" – у МОЗ пояснили, чому проти реклами ліків

В Україні надзвичайно високий рівень самолікування, в цьому питанні не останню роль відіграє реклама лікарських засобів

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик. 

 

"Формування політики врегулювання реклами лікарських засобів – це невід’ємна складова галузі загалом. Оскільки не таємниця, що на сьогодні рівень самолікування в Україні – надзвичайно високий. За статистикою, з 10 хворих 7 не йдуть до лікаря, а займаються самолікуванням – це тривожна статистика. За даними ВООЗ, Україна є п'ятою в топі через цю тенденцію, яка призводить до скорочення життя. Як відомо, в нас тривалість життя на 10-15 років менша, ніж у країнах Європи. Тут не останню роль відіграє реклама, що спрямована на споживача… Інформування споживача має відбуватися в інший спосіб.

За словами чиновника, у 2017 році українці спожили ліків на 70 мільярдів гривень. Більша половина з цих лікарських засобів – це ліки, що не є життєво необхідними. "Лише 8,8 мільярдів витрачено на стаціонарне лікування, решту коштів – майже 62 мільярдів гривень – витратили на аптечні лікарські засоби. А половина з цих грошей (понад 62 тисяч – ред.) – це ліки другорядні. Це не є ліки, які належать до основних лікарських засобів, або взагалі не є ліками, а є харчовими чи біологічними добавками".

Ілик також сказав, які зміни пропонує МОЗ: "В основу законопроекту, який ми розробили, закладено чотири європейські директиви… Не стоїть питання про категоричну заборону реклами. Стоїть питання про заборону рецептурних ліків, про заборону ліків, до яких людина звикає, вони заборонені і в Європі, стоїть питання про заборону ліків для дітей, бо до 14 років ліки не рекламуються. Стоїть питання про те, щоб ми заборонили все, що стосується народної медицини і цілительства та поширення цих речей на масову аудиторію". Ілик також додав, що в рекламі лікарських засобів не можуть брати участь люди або актори у білих халатах, які зображають лікарів. А ще – зміст реклами має відповідати інструкції із застосування ліків.

Нагадаємо, сьогодні в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що МОЗ має намір обмежити і контролювати зміст реклами лікарських препаратів. Законопроект, що передбачає ці зміни, вже презентовано громадськості.

Попередній матеріал
П'ять місяців без ліків: орфанні хворі влаштували показову виставу під Кабміном
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": голова фронтових рятівників ASAP RESCUE Ілля Лисенко (Хоттабич) на "5 каналі"