Depositphotos

В Україні скасують медогляди для ще однієї категорії осіб

  У розвинених країнах профілактичні медогляди проводять у групах ризику, кажуть у МОЗ

  Міністерство охорони здоров'я пропонує скасувати щорічні профілактичні медогляди для держслужбовців. Про це повідомила в.о. міністра Уляна Супрун у власному Facebook.

  "За умови узгодження документа з Національним агентством України з питань державної служби та Державним управлінням справами, ми позбавимося ще одного бюрократичного бар'єру. Державні службовці зможуть вільно, як і всі інші, консультуватися щодо стану здоров’я у свого сімейного лікаря та проходити справді потрібні обстеження", – прокоментувала очільниця МОЗ.

  Вона також нагадала, що з 2003 року всі держслужбовці мали проходити щорічні медогляди в медзакладах, до яких приписана їхня установа: "Хворий ти чи здоровий – якщо працюєш на держслужбі – змушений раз на рік проходити всіх лікарів без розбору, без права вибору медзакладу та можливості відмовитися".

  При цьому, зазначає Супрун, специфіка роботи держслужбовця не потребує регулярного огляду здорових людей всіма можливими лікарями.

  Крім того, цей метод профілактики не визнають у розвинених країнах. Там за станом здоров’я стежить сімейний лікар, а профілактичні медогляди проводять у групах ризику.

  "Регулярні огляди держслужбовців в Україні здебільшого перетворилися на обхід всіх лікарів з папірцем, аби отримати позначку "для галочки", а не справді якісне обстеження. Пропонуємо скасовувати цю процедуру", – зазначила в.о. міністра охорони здоров'я.

  У МОЗ держслужбовцям пропонують натомість самим обирати сімейного лікаря, регулярно та безоплатно його відвідувати, консультуватися та отримувати рекомендації щодо необхідних для здоров’я і профілактики дій.

  "Система, коли службове становище визначає, в якій лікарні ти маєш лікуватися, не може продовжувати існування в цивілізованій європейській країні. Скасування цього наказу – один з необхідних кроків до руйнування системи розподілу на такі собі касти, коли службове становище визначає, в якій лікарні тобі лікуватися", – резюмувала Супрун.

  Нагадаємо, нині в Україні скасовують "морально застарілі" форми первинної облікової документації – талони на прийом до лікаря, контрольні карти диспансерного нагляду, книги запису викликів лікарів додому, форми № 025-3/о "Медична карта студента", "Журнал реєстрації амбулаторних хворих", "медичну картку дитини" тощо. 

  [attached type="2" ids="167738,167580,167478"к

  Попередній матеріал
  Підвищення експортного мита на металобрухт простимулювало бізнес-процеси в Україні – експерт
  Наступний матеріал
  У Великій Британії заморозять активи "Газпрому" за клопотанням "Нафтогазу"