Стало відомо, які зміни чекають на екстрену медичну допомогу

  Трансформація відбуватиметься планово та акуратно, аби зміни не заважали екстреній допомозі скоординовано працювати щодня

  МОЗ України оприлюднив Концепцію розвитку системи екстреної медичної допомоги для громадського обговорення. Про це повідомляє Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

  Основні зміни які пропонуються:

  • Оновлення алгоритмів диспетчеризації. Обов’язкові протоколи диспетчерів потребують докорінного оновлення. Якщо цей виклик екстрений, автомобіль має виїхати протягом декількох секунд. Головне – ніхто не має залишитися без допомоги.
  • Створення нової IT-інфраструктури. Кожної секунди має бути відомим стан кожного виклику і місцеперебування кожного автомобіля екстреної допомоги. Це вже працює в Києві, Дніпропетровській, Херсонській, Харківській областях, в тестовому режимі у Вінницькій та Полтавській областях. Це має запрацювати по всій території країни. На виклик має їхати автомобіль, який перебуває найближче.
  • Оновлення протоколів командних дій бригад, нові програми навчання, нова оплата роботи. Ми оновлюємо протоколи дій бригад з першої секунди реагування, вимоги до обладнання, приймальних відділень та дій бригади. Переходимо на світові програми навчання практикам порятунку і вводимо зовнішнє незалежне тестування знань та навичок екстреної допомоги. Всі хто склали тести на сучасні знання та навички отримують більш високий статус, конкурентні зарплати і пріоритет в користуванні сучасними обладнаними автомобілями. Навчання пройдуть всі, хто працюють у бригадах – лікарі, фельдшери, навіть водії.
  • Створення мережі екстрених реагувальників.

  Всі пожежні, рятувальники, поліцейські, водії, машиністи, пілоти, провідники, бортпровідники, кондуктори України пройдуть оновлені курси першої розширеної допомоги.

  Вихователі, вчителі, соціальні працівники матимуть пройти оновлене навчання
  навичкам першої базової допомоги.

  У всіх найбільш людних місцях буде розміщено дефібрилятори та джгути.

  Ці процеси займуть не один рік, але дадуть нам всім більше здоров’я і значно вищі шанси на порятунок в екстреній ситуації. Важливо, що трансформація відбуватиметься планово та акуратно, аби зміни не заважали екстреній допомозі скоординовано працювати щодня.

  Як повідомляв 5.UA, відтепер лікарі складатимуть іспит на професійну ліцензію.

  Попередній матеріал
  Онлайн лічильник: з березня понад 250 тисяч осіб покинули Україну в пошуках роботи
  Наступний матеріал
  "Морозиво не врятує": Супрун назвала прості способи порятунку від пекельної спеки

  Гройсман: Потрібне лікування в лікарнях оплачуватиме держава

  Медреформа: введення ліцензування лікарів та реформа екстренної допомоги – відео

  Скандал із "вони всі помруть" Лінчевського: яке рішення ухвалила дисциплінарна комісія

  Скандал із "вони всі помруть" Лінчевського: що вирішила дисциплінарна комісія

  "Не губіть голови": у МОЗ нагадали про небезпеку смартфонів

  Треба слідкувати за кількістю та часом споживання: поради МОЗ щодо вживання кави