Спека, морозиво
Спека, морозиво hyser.com.ua

"Морозиво не врятує": Супрун назвала прості способи порятунку від пекельної спеки

Холодна вода й морозиво навряд чи допоможуть "охолонути". Чому – на це питання відповіли фахівці МОЗ

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у власному Facebook порадила українцям, як краще переносити спеку. 

Зокрема, очільниця МОЗ зазначила: холодна вода й морозиво навряд чи допоможуть "охолонути". Набагато краще "працює" гарячий чай.

"Щоб відчути прохолоду, нам слід охолодити шкіру, а не шлунок. А шкіра охолоджується, коли з неї випаровується волога, наприклад, піт. Експериментально доведено, що тіло реагує на холодну воду зменшенням потовиділення, а отже – гірше охолоджується і зберігає тепло. Натомість, гарячий чай додає нам тепла, і цим самим змушує надмірно пітніти", – розповіла Супрун.

Вона додала, що піт буде вільно випаровуватись і дарувати шкірі жадану прохолоду за сухої вітряної погоди, і якщо вдягнені ви не надто щільно.

При цьому, в.о. міністра охорони здоров'я нагадала, що в тропічних та пустельних регіонах світу також вживають багато чаю. І хоча міф про крижану воду не витримав перевірки фактами, традиції все ж підтверджують дані сучасних експериментів.

"У вологі чи геть безвітряні дні, чи коли на вас багато одягу, цей трюк із чаєм чи теплою водою може не спрацювати. Тоді радять пити прохолодну воду. Холодну воду варто також пити людям, що не пітніють через власні фізіологічні особливості", – уточнила Супрун.

Крім того, вона пояснила, чому не допоможе охолонути морозиво.

"Холод, який нам передасть 100 грам морозива, несуттєвий – адже ми важимо десятки кілограм. Зате воно дасть нам енергію, а отже – тепло. Приємні відчуття від морозива пов’язані, передусім, із його смаком", - пояснила очільниця МОЗ.

Водночас, вона додала, що спекотна погода однозначно викликає потребу у питві.

"Зазвичай, доросла людина втрачає із потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду або чай напоготові. Слід відновити не лише запаси рідини, але й іонів. Від солодких напоїв краще утриматись – вони сприяють розвитку карієсу і годують нас порожніми калоріями", – кажуть у відомстві.

Дивіться також: 

"Вигадники": у середмісті Миколаєва встановили вуличний душ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Стало відомо, які зміни чекають на екстрену медичну допомогу
Наступний матеріал
Почата пляшка віскі та відкритий бортовий журнал капітана: в Карибському морі виявили корабель-привид
Loading...