"Не губіть голови": у МОЗ нагадали про небезпеку смартфонів

Надмірне захоплення гаджетами може спричинити проблеми з поставою, зором та викликати відчуття втоми

За останні роки кількість травм опорно-рухового апарату, які пов’язані з надмірним використанням смартфонів, невпинно зростає. Такий стан речей констатують у Міністерстві охорони здоров’я. 

Там додають: існує багато досліджень, які підтверджують негативний вплив гаджетів на нашу поставу, виникнення відчуття болю та втоми.

"У вас часто ниє шия або спина, терпнуть та німіють пальці чи болять очі? Дуже вірогідно, що причина цих симптомів знаходиться просто у ваших руках. Коли ми дивимося на екран смартфона або з захопленням набираємо текст, то навіть не помічаємо, наскільки неприродно низько ми опускаємо голову. Ця постава вже отримала свою назву серед науковців як "text neck", що позначає занадто близьке положення шиї до грудної клітки", - розповіла на власній Facebook-сторінці в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Вона пояснює: чим нижче ми опускаємо голову, тим більший тиск створюється на наш хребет та м’язи верхнього плечового поясу. Для порівняння: наша голова в нейтральному положенні важить близько 4-5 кг, а під нахилом у 15 градусів її вага створює напруження для шиї у 12 кг, 60 градусів - 27 кг.

Використання гаджетів

Крім того, від часто повторюваних рухових паттернів страждають і наші руки.

"Такі симптоми як біль, оніміння, поколювання та запалення в суглобах великого пальця руки також отримали окрему назву – "texting thumb". Великий палець не призвичаєний до швидкого набирання текстових повідомлень та одноманітних переміщень по невеликій площі екрану. Крім того, виникають проблеми з зап’ястям, що перенапружується в статичному положенні", - каже Супрун.

У МОЗ радять не забувати і про очі.

"Якщо уважно стежити за екраном протягом тривалого періоду часу - ви починаєте менше кліпати. Особливо, якщо дивитесь на нього з близької відстані. Це може посилити сухість очей та викликати біль", - уточнила в.о. голови МОЗ.

Таким чином, у відомстві розробили загальні поради для активних користувачів смартфонів:

  • тримайте телефон на рівні грудей, підборіддя або очей, щоб мінімізувати нахил шиї і підтримувати оптимальне положення в спині;
  • намагайтесь змінювати пальці, якими друкуєте текст чи гортаєте стрічку новин. Зазвичай ми робимо це великим пальцем руки. За можливості кладіть телефон на тверду поверхню та пишіть текст обома руками;
  • не розмовляйте по телефону, тримаючи його між вухом та плечем. Якщо у вас зайняті руки - використовуйте гарнітуру;
  • обмежте користування телефоном 20-хвилинними сеансами, між якими робіть короткі перерви, щоб відволіктись та зробити невелику руханку;
  • робіть вправи для очей, щоб уникнути перенапруження та пересихання.

Дивіться також фотогалерею:

Фінальний дизайн iPhone 8: що цього разу вигадали у компанії – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Не зупинило навіть християнське свято: від самого ранку терористи б'ють по позиціях ЗСУ
Наступний матеріал
"Мандрівна планета": як незрячі галичани подорожують Україною