Екскурсія для незрячих

"Мандрівна планета": як незрячі галичани подорожують Україною

Пять екскурсійних днів для знайомства з Житомирщиною. Львівські незрячі прибули в Бердичів на екскурсію у межах проекту "Мандрівна планета"

Це вже третя подорож туристів з вадами зору. Торік група відвідала Черкащину та Чернігівщину. Цього року у планах знайомство із Закарпаттям. Мандрували із незрячими й кореспонденти "5 каналу".

Львів'янин Михайло Петрів – незрячий. Чоловік переконує: це не завада подорожувати Україною. Разом з іншими своїми земляками, у яких також вади зору, вирушили до Бердичева. Тут галичан зустріли місцеві.

Екскурсія для незрячих

"Це не вада, коли люди незрячі, і наче мають бути замкнені у вузькому просторі свого житла, вулиці, де живуть. Вони мають абсолютне моральне право їздити по теренах нашої неньки України", - переконана мешканка Бердичева Тетяна Домбровська.

Заразом на Житомирщину приїхали 24 львів'ян. Подорож ця стала результатом перемоги проекту громадських організацій.

Екскурсія для незрячих

"Я певен, що більшість з нас не побували би просто так у Бердичеві, самостійно. Хіба десь випадково проїздом. Ми плануємо у такий спосіб відвідати кожну область України. Це точно", - каже голова Львівської ГО "Фонд реабілітації незрячих" Михайло Петрів.

У Бердичеві гості планують відвідати визначні місця міста, історія якого бере початок у часи Середньовіччя. Побувають і у місцевому музеї єврейства. Його працівники кажуть: для незрячих підготували тактильні експонати.

Екскурсія для незрячих

"Ми дозволяли експонати передивлятися людям руками, щоб було уявлення, яке вони привезуть у рідне місто", розповідає екскурсовод Ольга Ліщинська.

Торік львів'яни відвідали за цим проектом Черкащину та Чернігівщину. А в планах на цей рік хочуть відвідати визначні місця Закарпаття.

Екскурсія для незрячих

Голова Львівської ГО "Фонд реабілітації незрячих" зазначає: "Специфіка незрячих людей все ж – це брак інформації. Їм найважче це все довідатись, дізнатись. Звичайно, завдяки комп’ютеру та Інтернету це все можна, але не всі цим володіють, не всім доступно".

Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Не губіть голови": у МОЗ нагадали про небезпеку смартфонів
Наступний матеріал
Очікування і реальність: скільки іноземних фанів приїхали до Києва на Лігу Чемпіонів