Треба слідкувати за кількістю та часом споживання: поради МОЗ щодо вживання кави

  Кожна людина має спиратися передусім на власні відчуття від кави: якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре

  Для отримання позитивного ефекту від вживання кави варто слідкувати за кількістю та часом споживання. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

  Вона зазначила, що Європейське відомство з безпеки харчових продуктів у 2015 році рекомендувало споживати не більше 400 мг кофеїну на день і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. Своєю чергою, один американо містить 154 мг кофеїну, а еспресо – 77 мг. До того ж, продовжила Супрун, науковці зазначають, що додавання до кави великої кількості вершків та цукру збільшує калорійність та жирність напою, що зменшує його користь у рази.

  "Втім універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну – хтось його знешкоджує швидко, і на них "кава не діє", а хтось – дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а затяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну", – зауважено в повідомленні в.о. міністра охорони здоров'я України.

  За словами очільниці МОЗ, кожна людина має звертати увагу передусім на власні відчуття від кави: якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре.

  "Не варто пити каву взагалі, або не перебільшувати дозу понад 1-2 чашки на день, якщо після неї у вас відчутно пришвидшується серцебиття, пітніють долоні, виникає біль у шлунку чи печінці, погіршується сон та виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися в будь-кого в разі надмірного споживання кави", – попередила Супрун.

  Крім того, вона зазначила перелік тих, кому слід обмежити вживання кави: вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту та порушеннями сну, в стані сильного стресу.

  "Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому та стати дратівливими. Так відбувається тому, що мозок надто звик до кави, і став схильним більше до гальмування, ніж до збудження", – пояснила в.о. глави МОЗ.

  Супрун розповіла, що кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження у міру того, як ми втомлюємося. Є кава – збудженню нервової системи ніщо не заважає. Але що більше ми призвичаюємося до кави, то більше маємо аденозинових рецепторів. Проте, заспокоїла вона, неприємні постефекти зникають через певний час після відмови від кави.

  "Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави й одразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів у мозку, і каві буде простіше вас збадьорити, не завдавши шкоди", – додала в.о. міністра охорони здоров'я.

  Як повідомляв 5.UA, до меню лондонського кафе The Tea Terrace входять вишукані страви і напої англійської кухні. Утім, своїх відвідувачів заклад тішить не лише традиційною колекцією смаків чаю. Тут гостей дивують портретами у чашках і пропонують поласувати своїм селфі-зображенням. Його кавова машина малює на пухнастій пінці. Незвичайний напій власники кафе охрестили "селфічино".

  Попередній матеріал
  Адвокат Сенцова розповів, чим закінчиться самопожертва українця
  Наступний матеріал
  У комітеті ВР сподіваються на затвердження закону про вивізне мито на металобрухт вже незабаром

  Новий законопроект: МОЗ має намір скасувати ліцензії на народну медицину

  Супрун пояснила, що робити у випадку шахрайства з медичними деклараціями

  Медична реформа: у МОЗ назвали базовий тариф на медпослуги за кожного пацієнта

  МОЗ затвердило нові правила виписування рецептів на ліки

  Магазинні соки – не найкращий вибір: Супрун пояснила, як заохотити дитину пити більше води

  П'ять місяців без ліків: орфанні хворі влаштували показову виставу під Кабміном