Ліки

МОЗ затвердило нові правила виписування рецептів на ліки

  Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепту

  Нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепту, який буде зручнішим як для медзакладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як ФОП. Про це повідомляє МОЗ на своєму сайті.

  Головні зміни стосуються нормативного регулювання впровадження електронного рецепту. Проте поки електронний рецепт буде поступово впроваджуватися, нові поля заповнюватимуться на паперових бланках.

  Нове в правилах виписування рецептів:

  Рецепти форми ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря:

  • Найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;
  • Адреса закладу охорони здоров’я або ФОП;
  • Код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • Реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

  Червоний штамп "Вартість підлягає відшкодуванню" замінено на нове додаткове поле у рецепті: "Джерело фінансування" в якому зазначається назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.

  У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

  Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).

  Важливо:

  • Нові вимоги стосуються лише рецептів форми ф-1
  • Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту ф-1 з червоною печаткою "вартість підлягає відшкодуванню" до того часу, поки наявні бланки не закінчяться
  • Нові вимоги до рецепту не розповсюджуватимуться на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії не будуть внесені необхідні технічні зміни

  Нагадаємо, електронний рецепт – це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказано, хто виписав його та яку активну речовину призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Цей документ одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений.

  За бажанням пацієнта, лікар може роздрукувати електронний рецепт. Важливо пам’ятати, що роздруковані дані електронного рецепту не є рецептом. Тобто ліки за такою формою аптека не видаватиме. З розвитком системи "Електронне здоров'я", Е-рецепт удосконалюватиметься. У майбутньому він буде інтегрований з усіма медичними даними про пацієнта в електронній системі охорони здоров'я.

  Найближчим часом МОЗ планує розпочати пілотний проект електронного рецепту в рамках програми "Доступні ліки". Обраними регіонами для тестування електронного рецепту є м. Вінниця та Вінницька область, м. Дніпро та Дніпропетровська область, м. Івано-Франківськ та Івано-Франківська область, м. Черкаси та Черкаська область і місто Бахмут.

  Як повідомляв 5.UA, серію популярних в Україні таблеток від кашлю "Амброксол", які виробляє фармацевтична компанія "Лекхім-Харків", заборонили

  Попередній матеріал
  Клімат всередині будинку: якому кондиціонеру довірити найдорожче
  Наступний матеріал
  Рішення ЄСПЛ зобов'язує Україну зняти мораторій на продаж землі – подробиці

  "7 із 10 хворих займаються самолікуванням" – у МОЗ пояснили, чому проти реклами ліків

  П'ять місяців без ліків: орфанні хворі влаштували показову виставу під Кабміном

  Офіційно: в Україні зареєстрували нові ліки від раку

  Гуманітарна допомога від посольства Індії: які лікарські засоби отримають регіони України

  Ліки на 6 мільярдів: МОЗ закупить нові медикаменти

  Новий законопроект: МОЗ має намір скасувати ліцензії на народну медицину