Ліки
Ліки http://energolife.info

МОЗ: українці витрачають в аптеках мільярди, купуючи неефективні ліки

  Понад 50% ліків на ринку не мають доведеної клінічної ефективності

  Українці витрачають в аптеках мільярди гривень, купуючи ліки з недоведеною ефективністю. При цьому кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів. Про це під час прес-конференції розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик, повідомляє "Українська правда".

  За його словами, найвиразнішим показником впливу реклами ліків на українців є те, що понад 50% ліків на ринку – це ті, які не мають доведеної клінічної ефективності. З ТОП-10 препаратів, які найбільше купували українці, лише три препарати належать до категорії основних лікарських засобів. Інші ліки або симптоматичні, або не відносяться до групи основних лікарських засобів, які не мають доказової бази ефективності.

  "Найбільша проблема реклами ліків – це свідоме маніпулювання інформацією про препарат та його властивості. Це спонукає українців до самолікування та так званої гугл-терапії. 15 травня ми 4 години моніторили різні центральні канали. За цей час рекламували 45 лікарських засобів, 2 з них незареєстровані як лікарські засоби, це не ліки, а БАДи, ще 6 – заборонені до реклами в Україні", – наголосив Ілик.

  За даними Нацради, від 30% до 50% від усієї реклами на українському телебаченні – це реклама ліків та медичних виробів. На окремих регіональних каналах такої реклами може бути 70%. При цьому статистика показує, що 69% хворих в Україні займаються самолікуванням. Ілик розповів, що це призводить до багатьох ускладнень, особливо у хронічно хворих пацієнтів, це впливає на високі показники інвалідності та скорочення тривалості життя. У 2017 році українці спожили понад 1,2 млрд упаковок. Ринок ліків загалом оцінюють у 70 мільярдів гривень.

  Лише 9% цих ліків, які спожили українці, спожиті в умовах стаціонару в лікарні. Це близько 12,6% від 70 мільярдів. Близько 90% усіх реально спожитих ліків українці приймали вдома, купуючи медпрепарати в аптеках, і часто не консультуючись з лікарем. В європейських країнах та країнах, що розвиваються, в стаціонарі хворі приймають від 40% до 70% від усіх ліків. У нас цей показник у 7 разів нижчий. МОЗ прагне, щоб показник споживання ліків на рівні стаціонару постійно зростав.

  Нині в Україні ринок реклами регулюють майже 10 законів та підзаконних актів, але на практиці вони працюють неефективно, заявив Ілик. У країнах ЄС заборонена реклама незареєстрованих ліків, рецептурних та психотропних і наркотичних, від хронічного безсоння, ліки для лікування туберкульозу, онкології, венеричних захворювань.

  "В Україні усі ці заборони діють. Більше того, у нас жорсткіші вимоги до реклами. У нас ще заборонені ліки для лікування ожиріння, імпотенції, інфекційних хвороб, ВІЛ/СНІД, для лікування дітей до 14 років, вагітних жінок, і ліків, які викликають звикання, – додав заступник міністра. – Чомусь європейське законодавство виявляється дієвішим".

  Як повідомляв 5.UA, серію популярних в Україні таблеток від кашлю "Амброксол", які виробляє фармацевтична компанія "Лекхім-Харків", заборонили.

  Попередній матеріал
  У незадекларованій автівці: неподалік Миколаєва голова госпсуду потрапив у ДТП
  Наступний матеріал
  Керівнику "РИА Новости Украина" оголосили про підозру в держзраді, запобіжний захід обиратимуть в Херсоні

  Офіційно: в Україні зареєстрували нові ліки від раку

  Гуманітарна допомога від посольства Індії: які лікарські засоби отримають регіони України

  Ліки на 6 мільярдів: МОЗ закупить нові медикаменти

  В Україні заборонили серію популярного знеболювального

  Не зареєстровані на території: в Україні заборонили популярні ліки від кашлю

  5 канал - трансляція наживо