П'ятихатки

Чому 10 тис. мешканців наукового містечка можуть лишитися без лікарів – сюжет

Майже 10 тисяч мешканців наукового містечка П'ятихатки на Харківщині не можуть укласти договори з лікарями. У чому причина – з'ясовували журналісти "5 каналу"

Через діабет Лідія Жуковська, що мешкає у науковому містечку П'ятихатки, має відвідувати лікаря щомісяця. Іноді допомога лікарів потрібна частіше.

"Для мене перехід до якогось іншого лікаря, в іншу лікарню пов'язаний з певним ризиком. Був час, коли в нашій лікарні не давали інсулін. Я їздила у лікарню №28. По-перше, це матеріальні витрати, по-друге – це час", – каже пані Лідія.

У містечку мешкають близько 10 тисяч людей. Вони побоюються, що через реформу не зможуть отримувати медичну допомогу. Адже, за новими правилами, пацієнти можуть обслуговуватися лише в клініках комунальної власності, а ця медсанчастина підпорядкована державному науковому центру.

Наукове містечко віддалене від самого Харкова. Звідси до найближчої міської лікарні понад 7 кілометрів лісом.

Співробітники медсанчастини П'ятихаток отримують зарплату з держбюджету, а витрати на комунальні послуги фінансує Харківська міськрада. Якщо пацієнти не зможуть звертатися до місцевих лікарів, то медзаклад залишиться без коштів.

"Якщо ми лишаємося без населення, ми не обслуговуємо місто. Постало питання про те, за що місто має нам сплачувати за комунальні послуги? Природно, вони цей пункт знімуть, у нас не буде статті на це. Місяць, два, три мине, і ми не платоспроможні. Що далі? Суди і банкрутство", – переконаний головний лікар спеціальної медичної частини №13 Микола Коломенський.

Міська влада не проти взяти медзаклад у комунальну власність, але для цього потрібен дозвіл держави. Пакет документів на переоформлення медсанчастина надавала до відповідних міністерств тричі, але питання і досі не вирішили.

Якщо до липня, а саме тоді почне діяти Національна служба здоров'я, медсанчастина не перейде у комунальну власність – вона залишиться без пацієнтів. Тоді майже дві сотні співробітників медзакладу ризикують втратити роботу.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг з нагоди старту Європейського тижня імунізації в Україні – трансляція
Наступний матеріал
Смертельні ДТП на дорогах: коли нарешті запрацює відеофіксація та якими будуть додаткові нововедення