Львів
Львів 5 канал

Саботаж чи турбота про безпеку: чому Львів відклав старт медреформи

За статистикою МОЗ, електронні декларації з лікарями підписали вже понад 100 тис. пацієнтів. У цьому рейтингу Львівська область – абсолютний аутсайдер

У Львові старт медреформи відклали, бо керівник міського Управління охорони здоров'я електронну систему е-health вважає недосконалою. Проблему вбачає у відсутності юридичного документа, який гарантуватиме захист персональних даних пацієнтів. Водночас місцеві сімейні лікарі підписувати декларації з пацієнтами готові. Докладніше – далі.

"Для роботи мені видали новий комп'ютер, сканер, принтер. І я вже зробила індивідуальний електронний підпис. Готовий для підписання декларації", – розповідає сімейний лікар 2-ї міської комунальної поліклініки Галина Галан.

До неї звертається чимало охочих підписати електронну декларацію: "Люди знають, люди готові, люди цікавляться. Приходять такі люди, яких ми зустрічаємо вперше, і вони хочуть і питають, як це зробити.

Керівництво закладу каже – до старту медреформи первинної ланки готові. Лікарня зареєстрована в електронній системі охорони здоров'я. "Всі лікарі мають електронний цифровий підпис. Уже завершується введення в систему наших сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів, які в подальшому заповнюватимуть е-декларацію разом із пацієнтом", – звітує головний лікар поліклініки Тетяна Токарева.

Проте лікарі всіх медзакладів міста так і не розпочали оформлювати електронні декларації з пацієнтами. Кажуть, не отримали вказівки від керівника управління охорони здоров'я. Сам Володимир Зуб таку позицію міської ради пояснює не саботажем реформи, а тим, що боїться за персональні дані пацієнтів, які заноситимуть у систему.

Наголошує: "В мене сьогодні нема – як у керівника, що несе відповідальність за прийняте рішення – документа, який регламентує і визначає законність цього процесу, і в мене нема жодних гарантій, як і у вас, що ваші персональні дані будуть збережені. Я хотів би мати захист для наших лікарів, щоб потім нас не звинуватили у витоку інформації".

У МОЗ відповідають – витікання персональних даних з системи неможливе. "Гарантії є, що будуть збережені всі данні. Всі програми зроблені так, що є конфіденційність пацієнтів. Є області або міста, які не готові, бо в них немає комп'ютерної системи. Є інші, які ще не долучилися. Є такі, що мають питання, або неправильно спілкуються з пацієнтами", – зазначає в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За статистикою МОЗ, електронні декларації з лікарями підписали вже понад 100 тис. пацієнтів. Лідирують – Закарпатська, Чернівецька, Київська та Донецька області. Абсолютним аутсайдером є Львівська.

Марта Шикула, Ірина Герасимова, Євген Радіон, "5 канал"

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прифронтовий Донбас: у ЗСУ розповіли, які території заміновані найбільше, і як там працюють сапери
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю із заступником очільника МОЗ Романом Іликом – відео
Loading...