Прифронтовий Донбас: у ЗСУ розповіли, які території заміновані найбільше, і як там працюють сапери

Діяльність з розмінування території Донбасу не припиняється і нині. Залежно від сезонів там працює щонайменше 50-60 груп розмінування

Про таке в ефірі "5 каналу" заявив  т.в.о. начальника інженерних військ ЗСУ, начальник Центрального управління інженерного забезпечення ГУ оперативного забезпечення ЗСУ Віктор Кузьмін.

На запитання ведучої, яка площа Донбасу замінована, і де мінування найбільше, Кузьмін розповів: "За попередніми оцінками приблизно замінована територія, чи забруднена територія, правильно сказати, десь становить 7 тисяч кв.км. Це Донецька і Луганська області. Якщо порівняти навіть ці дві області, то в Донецькій області приблизно десь разів у 5 більше – це 560 тисяч гектарів. У Луганській області – приблизно 120. Це всі цифри приблизні, виходячи з тих даних, які надходять від груп розмінування, а також міжнародних неурядових організацій, які проводять нетехнічне обстеження".

Кузьмін також розповів, що й нині процес розмінування на Донбасі триває: "Ця діяльність не припиняється. У нас залежно від сезонів там працює щонайменше 50-60 груп розмінування, як ЗСУ, так і ДСНС, і Державної служби державного транспорту. Як правило, ці групи розміновують на другому й третьому рубежі оборони. Перший рубіж поки що не розміновують, бо відбувається постійний обстріл.

Він також розповів, що цивільне населення може викликати саперів навіть для розмінування прибудинкових територій: "(Саперні групи – 5.UA) завжди викликають за заявками. Люди звертаються в різні інстанції, інформація надходить до штабу АТО і там приймають рішення, яка група – чи від ЗСУ, чи від ДСНС, у нас територія поділена – хто за що відповідає. І та група виїжджає і надає допомогу".

Детальніше дивіться у повному відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Засідання ТКГ: відсутність "тиші" на сході та очікування нової хвилі звільнення заручників
Наступний матеріал
Саботаж чи турбота про безпеку: чому Львів відклав старт медреформи
Теги:

Від сьогодні в Україні стартує весняний призов

В ігровій формі – про страшні речі: як дітям Луганщини розповідають про мінну небезпеку

Цього року півсотні частин ЗСУ переведуть на систему харчування "за каталогом"

Ворог цілить і на Донецьокому, й на Луганському напрямку – загалом 13 обстрілів позицій ЗСУ

"Норми за царя Гороха": майже половина армії цьогоріч переходить на нові стандарти харчування

Військового ЗСУ, що вбив побратима, засудили до 11 років в'язниці – ГПУ