В ігровій формі – про страшні речі: як дітям Луганщини розповідають про мінну небезпеку

Школярам прифронтових населених пунктів на Луганщині про правила мінної безпеки відтепер розповідатимуть в ігровій формі. Представництво Міжнародного Червоного Хреста в Україні започаткувало програму та розробило сценарії для навчання дітей

Про міни жителі Троїцького знають не з чуток. За період бойових дій на вибухівках підірвалися четверо мешканців села. 

"У нас бували випадки, що на мінах підривалися. Припустімо, людині треба дрова. Хтось пішов – і тут вибух", – розповідає учень Троїцької школи Антон Лобов.

І досі не може оговтатися після того, як знайшла справжню міну неподалік власного подвір'я, 6-тирічна Альбіна. Міну не чіпала, адже згадала мамині попередження.

"Дуже багато відгомонів військових дій лежить по посадках, по полях. І це потрібно розповідати дітям, бо трапляються такі ситуації, що діти знаходять вибухонебезпечні предмети", – пояснює директор Троїцької школи Марина Верцанова.

Троїцька школа розташована за кілька кілометрів від лінії фронту. Три роки тому після масових обстрілів її також довелося розміновувати. Повністю навчальний заклад не вдалося відновити й досі. Спортзала повністю зруйнована внаслідок обстрілу. Ще в січні 2015 року в будівлю вцілив великокаліберний снаряд. Відтоді вона перебуває в аварійному стані.

Прифронтова школа, Луганщина
/
Прифронтова школа, Луганщина
/

Подвір'я школи двічі на рік перевіряють сапери. Основи мінної безпеки входять і до шкільної програми, але в ігровій формі у Троїцькому про міни розповідають уперше.

Виставу про міни розробили фахівці Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Це пілотний варіант, який був розрахований на вісім шкіл на лінії розмежування. Завдання – розповісти дітям в якійсь легкій та цікавій формі про те, яку небезпеку можуть становити певні території", – пояснює представник МКЧХ Олена Лошакова.

Як проводять заняття з дітьми з прифронтових територій – дізнайтеся в сюжеті:

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Певно найхоробріші першачки: День знань у прифронтовій Авдіївці – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Укравтодор" має збудувати нові майданчики для контролю ваги – Держслужба з безпеки на транспорті
Наступний матеріал
У АТО побільшало обстрілів: окупант взявся за великий калібр