Навчання саперів в АТО
Навчання саперів в АТО 5 канал

Масштабні навчання саперів в АТО: як злітають у повітря міни та клапті землі

На одному з полігонів Луганщини, на обумовленій Мінськими угодами відстані, сапери вдосконалювали майстерність із розміновування. Вибухівку знешкоджували просто на місці

Полігон поблизу Новоайдара – чи не єдине місце, де від початку року на Луганщині лунають потужні вибухи. Його облаштували на дозволеній Мінськими угодами відстані, щоб армійці не втрачали бойової форми. Нині тут тренуються сапери – вдосконалюють навички знищення вибухівки. 

"Ми показали ефективність вибухів різних інженерних модифікацій, а саме – мін протипіхотних типу ОЗМ-72, МОН-50, а також ефект підриву протитанкової міни ТМ-72. Показали особовому складу ефект цих боєприпасів, після чого кожен військовослужбовець виготовив електронну мережу і здійснював підрив боєприпасів", – розповів військовий ЗСУ Валентин.

ОЗМ-72 в народі називають міною-"жабою". Аби перевірити реальний радіус ураження, армійці встановлюють макети людей.

"Якщо стоїть на розтяжках, при зачепленні розтяжки вона підстрибує в висоту, вибухає і вражає противника навкруги. Немає цілеспрямованості, напрямку", – пояснює армієць Андрій.

Він додає: "Місія саперів, мені так здається, уберегти своє життя, життя товаришів. Це перша місія. І не дати ворогу пройти". 

Військові знищують міни за допомогою радіокерованого пристрою, знешкоджують протитанкову і дві протипіхотні міни, які часто використовують бойовики.

"Незаконні збройні формування – ніяких у них фіксацій немає, нічого. Вони в хаотичному порядку використовують заборонені протипіхотні міни типу ПФН, які наші вояки, наші військові не встановлюють. Нам заборонено", – пояснює військовий Валентин.

Сапери вирішують знищити їх на місці одним підривом. Чому навчилися на вишколі та як вибухали боєприпаси – дивіться докладніше в сюжеті:

 

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Без права на помилку": Генштаб показав роботу українських саперів – фото

/
/
Робота саперів
/
Робота саперів
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гончаренко натякнув, що ВР відповість на скандальний польський закон про "бандеризм"
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": кінокіборг Роман Ясіновський в ефірі "5 каналу"
Loading...