5 канал

Обкатка 40-тонних "ластівок": як тренуються танкісти в АТО

За декілька десятків кілометрів від передової танкісти Збройних сил України відточують свою майстерність. Тренування проводять регулярно, щоб у разі потреби оперативно із місць відведення вирушити до лінії фронту

Бійці підрозділу кажуть, що у 100% боєготовності перебувають постійно. Попри те, що, згідно з Мінськими домовленостями, танки вже понад два роки від лінії фронту відведені. 

Командир батальйону – Дмитро – родом зі Слов’янська. Чоловік згадує: коли окупанти робили перші спроби загарбати рідну землю, йти чи не йти в АТО – довго не роздумував. Воював неподалік Дебальцевого, Ізвариного, "Червоного Партизана". Захисник каже, що після відведення з передової всі зусилля покладає на те, щоб його підлеглі завжди були напоготові.

"Там піхота чекає, що позаду ми стоїмо, ми прийдемо, тому нам немає куди діватися. Ми завжди готові вийти до них на допомогу, хоч в який би район наказали", – каже військовий Дмитро.

Навчання танкісти проводять щотижня. Цього разу на тренуванні з першої спроби відкрити вогонь по мішенях не вдалося, але екіпаж швидко виправляє помилки.

Механік-водій Ігор переконаний: техніці, як і живій істоті, потрібне лагідне поводження. Жартує, що свою 40-тонну "ластівку" не проміняє на жоден лімузин. Він і досі пам’ятає, коли вперше спробував кермувати танком.

"Якщо його не боятися, – то легше, ніж на "Жигулях". Легше, ніж на мопеді – але, звісно, якщо не боятися. Коли заводиться, 40 тонн у твоїх руках підкорюється твоїм плавним рухам – це, скажімо так, круто!" – ділиться враженнями військовий Ігор.

З першого погляду "закохалися" в техніку і вирішили, що неодмінно будуть танкістами, брати Юрій та Володимир.

"Ми сіли в один танк, аби не було лячно. Разом їздимо, виїжджаємо, стріляємо", – зазначає один із братів.

Командир батальйону каже, що бійці відстрілялися добре, але не без помилок. Як їх виправлятимуть та як минали стрільби – дивіться в сюжеті:

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Опанувати танки: бійці на Луганщині вчаться бути "бронеснайперами" – ФОТО

Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/
Навчання в ОТУ 'Луганськ'
/

Попередній матеріал
"Останній шанс": чи можливо заощадити на Black Friday в Україні
Наступний матеріал
"Саміт компромісів": про що вдалося домовитися Україні на Східному партнерстві
Loading...