курси сержантів-лідерів у Миколаєві
курси сержантів-лідерів у Миколаєві 5 канал

Особливі навчання під наглядом бійців ЗС США: як морпіхи опановували нове

Навчалися українські морпіхи бути сержантами-лідерами – усе відбувалося за новою програмою, розробленою за співпраці з військовими Сполучених Штатів

Перші 40 військовослужбовців військово-морських сил України закінчили спеціальні курси сержантів-лідерів у Миколаєві. Про це повідомляє "5 канал". 

Як зазначається, навчання відбувалося за новою програмою, розробленою за допомогою американських військових. Вони ж і спостерігали за ходом тренувань.

Всі інструктори, які викладали на курсах лідерства для сержантського складу, мають бойовий досвід, як, власне, і більшість курсантів. Після отримання сертифікатів сержанти повернулися до місць постійної дислокації.

"Є таке гасло сержанта – дій, як я. Треба бути прикладом. Саме цьому ми вчимо - як бути прикладом для особового складу, як управляти командою і як створювати цю команду з різних людей", - пояснює командир Центру підготовки сержантського складу ВМС ЗСУ Юрій Клімкін.

"Дуже багато чому навчили. Хоча я і був у зоні проведення АТО вісім місяців на передній лінії, але людина не може знати всього. Ніколи не пізно вчитися. І сержант повинен завжди вчитися і набувати навичок", - переконаний військовий ВМС ЗСУ Олександр Цапенко.

А сержант-майор армії США Роні Пламондон запевняє: "Мотивація курсантів висока. І рівень молодих бійців української армії, який я спостерігаю, теж високий. Попри всі виклики, міць військових сил зростає".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Морпіхи в дії: як "мужні красені" свою силу демонструють – фоторепортаж

Попередній матеріал
У Токіо обрали ім'я маленькій пандочці: мали 320 тисяч варіантів
Наступний матеріал
Судилище над Умеровим: міжнародна спільнота має щонайменше 10 днів для тиску на Росію