Навчання артилеристів на Луганщині
Навчання артилеристів на Луганщині 5 канал

"Вогонь запеклих не пече": як тренується артилерія ЗСУ на Луганщині

Артилеристи на Луганщині узялися відпрацьовувати навички стрілецького бою. Застосовувати автомати їм зазвичай доводиться для самозахисту, в разі, якщо ворог упритул наблизиться до позицій "богів війни"

Не лише артилерійською, а й стрілецькою зброєю мають досконало володіти "боги війни". На полігоні одна з бригад оперативного командування "Захід" відшліфовує бойові навички. За складних погодних умов армійці мають уразити умовного супротивника. Щоб максимально наблизити умови до бойових, навчання відбуваються під димову завісу та звуки обстрілу. 

"Це бойова завіса, яка допомагає військовослужбовцям орієнтуватися на місцевості. Тобто, щоб вони не розгубилися в разі бойових дій. Так само і шумові існують для того, щоб, наприклад, коли підуть танки, почнуть застосовувати артилерію чи ще щось, щоб військовослужбовці не губилися, а одразу почали бойові дії і відбивалися", – каже військовий Руслан.

"Нам треба висуватися і на передові рубежі, а там не завжди може підтримати піхота. Доводиться піклуватися про себе самим – і охорону виставляти, і напади відбивати", – пояснює військовий ЗСУ Євген.

Навчання артилеристів на Луганщині
Навчання артилеристів на Луганщині5 канал

Поруч зі стрільбами вояки вдосконалюють навички розбирання та заряджання автомата. На 30 набоїв, за нормативами, – лише 33 секунди. У морозну погоду, кажуть армійці, робити це складно, але вдається.

"Влітку, звичайно, все виходить набагато швидше і краще. Жити хочеш – заряджатимеш скоро!" – каже армієць Іван.

Супротивник наблизився. Автоматичні набої скінчилися. Із засобів ураження – лише пістолет. Така легенда – для артилеристів.

"Пістолет – це табельна зброя офіцера. І якщо офіцер уже дістав пістолет й ведеться стрілецький бій з пістолета, це вже нічого доброго не чекай", – ділиться досвідом військовий Володимир.

Ціль уражено, проте є поранений. Військові пояснюють: навички домедичної допомоги мають усі, але не всі здатні застосувати їх у реальних умовах. Тому треба доводити дії до автоматизму.

Такі вишколи у підрозділі відбуваються щонайменше раз на тиждень. Ще кілька разів – бойове розгортання артилерії, щоб за наказом бути готовими повернутися на передову.

"Ми якщо не на бойових чергуваннях, якщо не воюємо, то, звичайно, підвищуємо свій бойовий рівень. Тобто постійно готуємося. "Вогонь запеклих не пече" – це гасло нашої бригади", – посміхаєтсья військовий Євген.

Вікторі Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: Як курсанти-артилеристи удосконалюють вміння цілити ворога з "Гвоздики"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Не подужали": що завадило нардепам ухвалити законопроект про реінтеграцію ОРДЛО
Наступний матеріал
"В'язень сумління": політв'язень Балух закликав Україну не припиняти боротьби
Loading...