Володимир Балух
Володимир Балух 5 канал

"В'язень сумління": політв'язень Балух закликав Україну не припиняти боротьби

Три роки і сім місяців колонії – такий вирок кримському активістові Володимиру Балуху вдруге оголосила окупаційна Феміда

Кримські силовики доправляють Володимира Балуха на судове засідання. Він заздалегідь зібрав речі, наче знав, що самопроголошені судді вдруге не змінять рішення і засудять його майже на чотири роки колонії-поселення. 

"Усе нормально, не на смерть же йду. Я думаю, що найближчим часом це все вирішиться", – переконаний український політв'язень.

Суд над Балухом тривав понад рік. На початку 2017 року активіста затримали. Закинули начебто незаконне зберігання зброї та вибухівки, які виявили на горищі. Та справжня причина затримання була геть інша, кажуть правозахисники. Український активіст відмовився зняти синьо-жовтий стяг, що після окупації постійно майорів на подвір'ї його будинку.

"Справді, Володимир Балух є в'язнем сумління. Через те, що підіймав свій прапор український над будівлею. І це вже повторний розгляд його справи. Адвокати навели всі докази, що Балух невинуватий, що він немає жодного стосунку до цих так званих патронів, і що ця справа взагалі сфальсифікована", – зазначає керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Президент України вже назвав справу Балуха судилищем і пообіцяв продовжити боротьбу за визволення українця. У вітчизняному МЗС наголосили, що ця політична справа лише посилить санкції проти Росії.

"Ми висловили протест РФ. Зі свого боку ми також донесемо всі необхідні сигнали нашим міжнародним партнерам в ООН, в ЄС, Раду Європи, ОБСЄ , аби посилити дипломатичний та політичний санкційний тиск на Росію з метою звільнення як Володимира Балуха, так і інших політв’язнів, яких незаконно утримують в Криму", – наголосила речниця МЗС Мар’яна Беца.

Від початку окупації Криму в МЗС уже нарахували 60 бранців Кремля. Водночас, українська прокуратура АР Криму розпочала власне розслідування, щоб після повернення півострова у міжнародних судах зрештою покарати винних у переслідуванні та заґратуванні українських активістів.

"Україні хочу побажати не здаватися, вести свою боротьбу народу України. За те, за що вже стільки життів поклали, причому кращі люди цієї країни загинули. Я не вважаю, що те, що зі мною відбувається, – це жертва. Все буде нормально. Ми все одно переможемо!" – переконаний Володимир Балух.

Олена Махно, Іван Петричак, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Берліні форум російськомовних європейців виступив на захист кримських татар – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Вогонь запеклих не пече": як тренується артилерія ЗСУ на Луганщині
Наступний матеріал
Єдиний в Україні музей Beatles: чим здивує звичайна одеська квартира
Loading...