"Норми за царя Гороха": майже половина армії цьогоріч переходить на нові стандарти харчування

Реформа харчування стосуватиметься приблизно 60 тис. військових

До кінця 2018 року сплановано, що 51 військова частина перейде на нову систему продовольчого забезпечення, що загалом буде становити майже 50% від усіх військовослужбовців, які стоять на продовольчому забезпеченні у Збройних силах України. Про це передає "Укрінформ".

"У 2018 році запланований перехід 51 військової частини на нову систему продовольчого забезпечення. Перший пуск відбудеться 11 травня. Разом із 23 частинами, які вже перейшли, матимемо 74. За кількістю особового складу – це майже 60 тис. осіб, або 47-48% від усіх військовослужбовців, які стоять на продовольчому забезпеченні у ЗС України", – розповіла керівник проекту реформи системи харчування Збройних cил України Діана Петреня.

Вона пояснила, що головна суть реформи – це скасування норм, які були прописані у Постанові Кабінету Міністрів №426, ухваленої ще за "царя Гороха". Вона періодично оновлювалася, але суть не змінювалася.

"Документ передбачає 15 норм із чітким переліком продуктів та кількістю грамів. Основна норма – перша, загальновійськова. Норми відрізняються додатковими продуктами. Наприклад, для харчування курсантів передбачено більше масла. Є ще морська норма, для підводників, лікувальна тощо. Для зони АТО діє так звана "перша пріма" норма – до загальновійськової норми додали трохи більше продуктів (це було зроблено півтора року тому). Однак головна проблема в тому, що постанова передбачала близько 40 позицій продуктів, з яких можна було готувати. Нічого іншого до раціону додавати не дозволялося", – розповіла Петреня.

Вона додала, що крім того, ці ж норми фіксувались у грамах. "Приміром, бійцю призначено 650 грамів хліба кожен день, плюс 70 грамів булочки – він має отримати свій хліб і булочку. Але ж це маразм, ніхто стільки хліба не їсть. Ми ж запропонували повністю відмовитися від норм і розробили альтернативу – Каталог продуктів. На сьогодні він передбачає близько 400 найменувань продуктів".

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, у січні 2017 року міністр оборони Степан Полторак підписав Концепцію реформування системи продовольчого забезпечення Збройних сил України до 2020 року. Таким чином, у минулому році вже відбувалася планова реалізація реформи, поетапний перехід на нову систему харчування усієї армії.

Дивіться фотогалерею за темою:

Вареники та бісквіти: що побачив Полторак на кухні для військових – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман: Кабмін готовий обмежити повноваження СБУ
Наступний матеріал
Школярка зі Львова представить свій винахід на Міжнародній олімпіаді геніїв у Нью-Йорку – подробиці

Військового ЗСУ, що вбив побратима, засудили до 11 років в'язниці – ГПУ

Весняний призов в Україні: скільки осіб піде в армію

Гумові чоботи та "буржуйки": в яких умовах живуть військові на полігоні "Широкий Лан" – ФОТО

Скандал навколо полігону "Широкий Лан": чи справді військові опинились у нелюдських умовах

"Різали цистерну на шматки": Тарас Тополя розповів, як "виробники" підробляли бронежилети для бійців АТО

"Прикриваючи артилерійські катери": як на Одещині гартуються армійці РЕБ