Школярка зі Львова представить свій винахід на Міжнародній олімпіаді геніїв у Нью-Йорку – подробиці

  Школярка каже, що її винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей

  Школярка зі Львова представить свій винахід на Міжнародній олімпіаді геніїв у США. Юна винахідниця створила пристрій для переведення цифрової інформації на шрифт Брайля для незрячих. Про це повідомляє ZAXID.NET.

  "16-річна Софія Петришин навчається в 11 класі НВК "Школа-ліцей "Оріяна" та займається у секції інформатики Малої академії наук. Вона зазначила, що її винахід орієнтований на полегшення соціалізації незрячих людей. З ним вона вже виграла у престижному всеукраїнському конкурсі, а влітку спробує отримати світове визнання", – розповідається в повідомленні.

  За словами дівчини, вона хотіла створити щось таке, що було б корисне суспільству і цікаве їй самій. "Я вирішила, що незрячим було б вигідно зчитувати інформацію з комп'ютера за допомогою якогось приладу. У світі є аналоги моєму винаходу, але вони коштують від 2 до 5 тис. доларів, і фактично є недоступними для українців. Тому з вересня минулого року я почала працювати над своїм проектом", – зауважила Софія.

  Важливим є те, що винахід львівської школярки також допоможе незрячим простіше проводити операції із банкоматами. "Зараз у банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки, якщо допомагають інші люди. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі", – розповідає школярка.

  Додамо, що у Нью-Йорку проводиться один із найпрестижніших конкурсів для школярів, а також випускників шкіл з усього світу. Переможець буде мати можливість отримати вищу освіту в США та щомісячну стипендію. Олімпіаді в США передує всеукраїнський конкурс Intel-Техно Україна, на якому Софія перемогла.

  Як повідомляв 5.UA, у Києві стартував конкурс науково-технічної творчості школярів. До столиці юні конструктори привезли свої механічні винаходи. Старшокласники змагаються у семи напрямах: роботехніка, енергетика, фізика та астрономія, комп'ютерні науки, математика та інженерія.

  Попередній матеріал
  "Норми за царя Гороха": майже половина армії цьогоріч переходить на нові стандарти харчування
  Наступний матеріал
  В Україні створили інтернет-платформу для захисту державної мови

  Як засновник Amazon "вигуляв" робота-собаку Boston Dynamics – фото

  Розміром із кристал солі: американська компанія IBM розробила "найменший у світі комп'ютер"

  Стівен Гокінг розповів, що було до Великого вибуху, і як саме утворився Всесвіт – відео

  Україна може стати одним з головних IT-центрів Європи – Данилюк

  NASA показало температурні аномалії на Землі: як оцінили погоду в Україні – карта

  Топ-10 найцікавіших наукових та ІТ-подій за 2017 рік: 35-тонне морське створіння і альтернатива плеєру VK