Українські винахідники
Українські винахідники 5 канал

"Жива" картина та датчики безпечного руху: чим вражають винаходи українських підлітків

На Національному відборі конкурсу "Intel-Техно-Україна" цьогоріч представлено кілька десятків винаходів старшокласників з усієї України. Кращі з них поїдуть на фінальний етап Міжнародного конкурсу до США

У Києві стартував конкурс науково-технічної творчості школярів. До столиці юні конструктори привезли свої механічні винаходи. Старшокласники змагаються у семи напрямах: роботехніка, енергетика, фізика та астрономія, комп'ютерні науки, математика та інженерія, передає "5 канал". 

14-річний учень львівського технічного ліцею Остап Бекещук демонструє свій винахід – додаток до так званого розумного будинку. Хлопчина пропонує забути про протяги під час провітрювання кімнати, тому створив автоматизовану систему.

"Коли ми відкриваємо двері, то закривається вікно, і навпаки. Коли ми закриваємо двері, то відкривається вікно, щоб ми у подальшому могли провітрювати приміщення. Відкриваємо вікно на потенціометрі, тобто це ще й додаток для інвалідів, які самостійно не можуть встати з візка і відкрити вікно", – розповідає учень Львівського технічного ліцею Остап Бекещук.

Вартість такої системи за підрахунками винахідника не надто висока – до 200 доларів. Каже: найперше хоче встановити свій винахід удома для батьків.

Винахід ще одного юного інженера – автоматизована теплиця. 14-річний Роман створив її після гостювання в дідуся в селі. Побачивши, як старенький порався у теплиці, де вирощує овочі, хлопець майже 4 місяці мізкував, як полегшити роботу дідусеві, і таки придумав.

"Проект, який буде автоматично закривати і відкривати вікна при певній якійсь температурі, і плюс цього проекту – це є датчик вітру. Тобто, коли вікна відкриті, але дує великий вітер, то вона закривається на якийсь певний час, і знову зчитує показники чи є вітер", – пояснює роботу винаходу Роман.

А ще жива картина, спеціальні датчики для безпечного руху на дорозі та інше. На Національному відборі конкурсу "Intel-Техно-Україна" у Київському політехнічному інституті цьогоріч представлено кілька десятків винаходів старшокласників з усієї України. Кращі з них поїдуть на фінальний етап Міжнародного конкурсу в Сполучених Штатах.

16-річна учениця з Херсонщини Валерія Тищенко тільки повернулася зі США. Там дівчина успішно представила проект використання енергії хвиль для виробництва електроенергії.

Чим ще вражають "українські паростки" – дізнайтеся у сюжеті:

Переможців конкурсу "Intel-техно Україна" визначать вже 13 жовтня. Свої проекти вони удосконалюватимуть у КПІ та установах Національної академії наук. А вже у травні наступного року їх представлять на Міжнародному конкурсі у США.

Наталка Коцкович, Данило Шматько, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури - завершено
Наступний матеріал
Справа екс-"беркутівця": чому суд у Харкові знову не провів засідання
Loading...