Володимир Гройсман

Гройсман: Кабмін готовий обмежити повноваження СБУ

  Йдеться про "економічні повноваження", що інколи межують з тиском на бізнес

  Кабмін вважає за доцільне позбавити правоохоронну систему повноважень впливати на роботу бізнесу, про що йдеться в законопроекті №8057. Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду, передає "Укрінформ"

  "Моя позиція як прем'єр-міністра і позиція уряду в тому, що ми повністю підтримуємо скасування функцій Служби безпеки України, Національної поліції та прокуратури щодо роботи з бізнесом, бо це анахронізм з радянської системи, що є не припустимим", – наголосив глава уряду.

  Він також додав, що Кабмін готовий підтримувати внесений законопроекті, навіть пропонує його розширити, аби зняти з порядку денного питання тиску правоохоронців на бізнес.

  "Я думаю, що прийняття закону "маски-шоу стоп" 312 голосами говорить про те, що в залі українського парламенту всі депутати дуже чітко відчувають напруженість, яка відбувається", – прокоментував Гройсман.

  Крім того, прем'єр вважає, що економічна функція є абсолютно неприродною для СБУ.

  "Я виступаю категорично проти таких функцій, за що маю "добрих друзів" в економічних підрозділах Служби безпеки України. Але мене це абсолютно не лякає. Я про це говоритиму доти, поки вони не будуть позбавлені непритаманних функцій", – підкреслив глава українського уряду.

  Довідка: 23 лютого у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення інституційної спроможності Служби безпеки України" (№8057). Він має на меті обмежити повноваження СБУ поза сферою забезпечення державної безпеки – усе для підвищення рівня захищеності бізнесу від зловживань зі сторони правоохоронців.

  Попередній матеріал
  "Не існує, а де-факто є": глава Мінфіну закликає Раду легалізувати лотерейний бізнес
  Наступний матеріал
  "Норми за царя Гороха": майже половина армії цьогоріч переходить на нові стандарти харчування