Кабмін
Кабмін 5 канал

Кабмін радикально спрощує систему держконтролю бізнесу: що зміниться

За три місяці уряд має розробити чіткі критерії та вимоги, з якими контролюючі органи зможуть приходити на підприємство для перевірки

У понеділок, 18 грудня, Кабінет Міністрів ухвалив регуляторний пакет, що скасовує понад 300 актів у сфері держрегулювання. В такий спосіб урядовці планують поліпшити систему державного контролю бізнесу вже 2018 року, повідомляє кореспондент "5 каналу".

Нині мета урядовців – за найближчі три місяці, тобто до 1 квітня 2018 року, чітко розписати критерії та вимоги, з якими контролюючі органи зможуть приходити на підприємство та максимально відійти від радянської практики перевірок на ДП. Якщо із цим завданням урядовці не впораються, Володимир Гройсман радить їм писати заяви на звільнення.

"Наскільки швидко і якісно ми проведемо зміну державного нагляду і контролю – залежить від вас. Якщо затягуватимете процес, якщо будете знаходити штучні причини, чому ви не можете щось зробити, я наголошую: я з вами не працюватиму! І для мене немає значення ваше прізвище, і який у вас був до цього послужний список. Тому я закликаю всіх, відповідно до сьогодні прийнятих рішень швиденько перейти до їх виконання; створити нормальну, доброзичливу систему нагляду і контролю; припинити бути чиновниками, яких абсолютно зневажають підприємці", – закликав очільник Кабміну.

Він також навів простий приклад. Наразі держава має 616 вимог до дитячого садка, хоча, за словами Гройсмана, для його роботи необхідні лише 10–20 вимог. Саме ці вимоги і покликаний спростити регуляторний пакет, ухвалений Кабміном.

Зауважимо, що торік урядовці вже скасували 367 нормативних актів, чим, за їхніми словами, спростили життя підприємств. А нещодавно ВР проголосувала за продовження мораторію на перевірки середнього та малого бізнесу.

Попередній матеріал
Яка відповідальність може спіткати учасників штурму Жовтневого палацу
Наступний матеріал
Зустріч Президента з українською громадою у Португалії – відео
Loading...