Володимир Гройсман
Володимир Гройсман Урядовий портал

"Маски-шоу – стоп": Кабмін хоче посилити відповідальність правоохоронців за тиск на бізнес

Кабінет міністрів сьогодні направив до Верховної Ради законопроект про відповідальність силових структур за неправомірний тиск на бізнес

Законопроект щодо захисту бізнесу від неправомірних дій правоохоронців ініціює уряд. Чільник Кабміну звернувся до міністрів із закликом провести необхідний аналіз і з'ясувати, які саме структури тиснуть на підприємців.

"Проситиму депутатів Верховної Ради швидко розглянути законопроект, щоб ми до кінця року змогли його ухвалити", – заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду.

За словами Гройсмана, законопроект передбачатиме обов'язкову відеофіксацію обшуків, беззаперечний доступ адвокатів до проведення процесуальних дій, а також створення спеціальної комісії, яка розглядатиме випадки неправомірних дій силових органів та влаштування ними "маски-шоу".

"Коли приходять безпідставно на чесний легальний бізнес з обшуками, вилучають сервери, первинну документацію без будь-якої відеофіксації тощо. Це неприпустимо, ми маємо поставити в цьому питанні крапку. Ми спільно напрацювали законопроект – Міністерство юстиції, Міністерство внутрішніх справ, Секретаріат Кабінету міністрів, офіс омбудсмена, – для того, щоб урешті-решт спільно з парламентом, Президентом поставити у цьому питанні крапку", – наголосив прем'єр.

За його словами, буде створено комісію, до складу якої входитимуть громадські організації підприємців, асоціації та чиновники. Вона розглядатиме "конкретні випадки" і рекомендуватиме "керівникам правоохоронних органів реагувати".

Дивіться також фотогалерею:

"Очищення": як у Києві МАФи зносять – Фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні тепер кожна третя пісня на радіо має бути українською мовою
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - завершено
Loading...