Вулична їжа

Не змінювалися 18 років: МОЗ оновив норми харчування для українців

Причиною змін стала турбота про молоде покоління та європейський досвід. В Європі кожен третій підліток має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння

На початку місяця набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я України, який затверджує нові норми фізіологічних потреб в основних харчових речовинах і енергії. Про таке повідомляє УНІАН

Як стало відомо, уперше за 18 років було переглянуто добові потреби для різних груп: калорійність харчування дітей та підлітків, дорослих, вагітних та працівників особливо важкої фізичної праці.

У відповідному наказі було враховано рекомендації та стандарти ВООЗ та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема зменшено норми калорійності для дітей різного віку. Так, в Європейському регіоні проблема надмірної ваги та ожиріння в дітей і підлітків стає дедалі масштабнішою. Актуальна ця проблема і в Україні.

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку фіксують 15,5 тисяч нових випадків ожиріння в дітей. Загалом таких дітей в Україні близько 70 тис (за даними 2016-го року).

  • Рекомендації для дітей

В оновлених нормах МОЗ зменшує норму потреби в енергії для дітей різних вікових груп. Це відбувається за рахунок зменшення потреб у нетваринних білках та у вуглеводах. Натомість, норму потреби в найбільш збалансованих тваринних білках збільшено.

Також зменшено потребу жирів для дітей дошкільного віку та збільшено аналогічну потребу для школярів.

  • Що радять дорослим

Переглянуто норми потреб у мінералах та вітамінах для дітей і дорослих. Ґрунтуючись на результатах досліджень, рекомендаціях авторитетних українських та світових організацій у галузі охорони здоров'я, МОЗ зменшив норму потреб у вітаміні А (міститься у зелених та жовтих овочах, бобових, фруктах, печінці); збільшив – щодо вітаміну D (міститься у вершковому маслі, риб'ячому жирі, сирі, певних молочних продуктах, грибах), фолієвої кислоти.

Також у документі вперше введено норми харчування для вагітних та жінок, які годують груддю. Окремо введено групу для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спецпризначення. Нарешті норми харчування наших захисників відповідатимуть світовим стандартам, зазначили у МОЗ.

Довідково: Дитяче ожиріння вважається одним із найсерйозніших викликів для здоров’я у XXI столітті. За даними ВООЗ, кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння. Особливе занепокоєння викликає той факт, що кількість таких дітей почала зростати у країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижчими.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Глазурована геометрія: Український архітектор підкорила світ унікальними десертами – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Як вплине на ціну для споживача створення ринку газу в Україні
Наступний матеріал
Україна за 11 місяців збільшила випуск "легковиків" на 72% – "Укравтопром"