ЮНЕСКО визнала приготування неаполітанської піци – культурною спадщиною людства

Неаполітанська піца 5 канал
Мистецтво приготування неаполітанської піци поповнило перелік нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Італія наполягала на цьому іще від 2010-го року. Тож в італійських піцеріях відтепер туристів годуватимуть не просто традиційною "Маргаритою", а тією самою "Маргаритою" – відзначеною ЮНЕСКО!

Неаполітанська піца
Неаполітанська піца5 канал

Тонке, майже прозоре тісто, хрустка скоринка й пікантна начинка. Неаполітанською піцею ласував ледве не кожен турист, що завітав до Італії. Місцеві ж – неабияк пишаються мистецтвом її виготовлення, адже віднині воно занесене до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На це рішення Італія чекала сім років.

Неаполітанська піца
Неаполітанська піца5 канал

Особливість неаполітанської піци – максимально тонке тісто. Звичайною качалкою такого не домогтися, тому основу для піци розкручують у повітрі, щоб тісто розтягувалося, наче у центрифузі. Не впустити й не розірвати його – справа не з легких. В Італії цього мистецтва навчають в Академії піци. Аби здобути звання професійного піцайоло, потрібно не менш ніж 100 годин практики.

Неаполітанська піца
Неаполітанська піца5 канал

"Як і всі італійці та неаполітанці, я пишаюся тим, що наша піца зрештою увійшла до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Історія страви налічує сотні років. Її полюбляла Королева Маргарита – саме на її честь і назвали одну з найпопулярніших піц", – каже власник піцерії Романо Фіоре.

Неаполітанська піца
Неаполітанська піца5 канал

Запікають неаполітанські піци у дров'яній печі – це додає страві особливий аромат. Класичні рецепти – вегетаріанські. "Маргарита" – з томатами, моцарелою, олією та базиліком, та "Марінара" – з помідорами, часником, орегано та оливковою олією. Екзотичні начинки на зразок шоколадної пасти чи ананасів неаполітанці сприймають з обуренням. Кажуть – це спотворює традиційний смак страви і сподіваються – завдяки визнанню ЮНЕСКО поціновувачі піци знову зможуть насолоджуватися вишуканістю традиційних рецептів.

Варвара Міранкова, "5 канал"

Попередній матеріал
"Скринька Пандори": реакція світу на те, що США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю
Наступний матеріал
Секрети свята: чому на Новий рік-2018 про глибоке декольте варто забути
Loading...