Ретро-авто, автосалон

Раритетні кари – захват поціновувачів: чим дивував автосалон в Італії - фото, відео

5 канал

Шанувальники вінтажних авто з усього світу мчать до невеличкого італійського міста Падуя. Щороку сюди провозять рідкісні машини колекціонери і ті, хто хоче продати свій унікальний екземпляр

В італійській Падуї триває незвичний автосалон. Його відвідувачів агітували придбати не новенькі машини, а старі, перевірені часом ретрокари. Спокусилися на таку пропозицію чимало людей.

"Найкрасивішою річчю старовинного автомобіля є те, що кожна частина є унікальною. Саме вони спонукають вас купувати такі автомобілі, вкладати у них гроші на купівлю оригінальних частин. Вінтажний автомобіль має емоційну потужність, як і деякі інші об'єкти. Ви отримуєте задоволення від володіння, відновлення та використання", – каже організатор Auto e Moto d'Epoca 2017 Маріо Карло Баккаліні.

Цього року зареєстрували 130 тисяч учасників. Це власники раритетного транспорту, оздоблення та аксесуарів. Падуя перетворилася на найбільший ринок Європи для продажу таких авто. Лише цієї осені тут продали понад 5 тисяч автомобілів. На кожну кишеню знайдеться свій скарб, адже Падуя пропонує машини вартістю від 1000 євро до 1 мільйона.

"Загальна основа – це любов до старих автомобілів. І це залежить від того, що ви можете мати майже стільки ж задоволення як від невеличкого Fiat 500, так і до спортивного купе Mercedes. Ми намагаємося створити ринок для різних рівнів колекціонування", – зазначає колекціонер Грегор Веннер.

Найбільше представлені італійські автомобілі. Місцеві виробники намагаються використати автосалон у рекламних цілях. Зі своїх музеїв привозять рідкісні екземпляри, які можна побачити лише тут, однак затятих колекціонерів цим уже не здивуєш.

Автофорум у Падуї проводять 34-й рік поспіль. Ідея виникла після того, як місцеві колекціонери вирішили продемонструвати свої авто на центральній площі міста. На подію запросили гостей з інших регіонів Італії. Тепер це подія світового масштабу.

Михайло Прудник, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ