5 канал

До кав'ярні з власним горнятком: У Черкасах екоакція перетворилася на тренд – відео

Щоб заохотити відвідувачів, їм пропонують знижки

До кав'ярні з власним горнятком. У Черкасах екоакція перетворилася на тренд. Містяни відмовляються від одноразового посуду та приходять до кав'ярень із власними філіжанками. Таку екоакцію ініціативну практикують у багатьох країнах світу, щоб не засмічувати довкілля. Черкаські активісти, надихнувшись європейським досвідом і започаткували проект. Як впроваджують популярну екологічну тенденцію, далі у сюжеті Яни Лимаренко.

Отож, відвідувачам пропонують приходити зі своїми горнятками: це не лише робить улюблений напій доступнішим у ціні, а й допомагає зберегти екологію від забруднення пластиком.

Замість пластянок – порцелянові філіжанки, чайні та термочашки. З власним посудом щоранку приходить кавувати студент Володимир Левченко.

Хлопець каже: "Хтось бере із собою на роботу, хтось бере термоси і так далі. І ти приходиш із чашкою і все, бо вона завжди поруч з тобою це досить таки зручно".

До акції долучилися близько півтора десятка закладів. Щоб заохотити відвідувачів, їм пропонують знижки. Подекуди до 10 % від вартості напою. Організувати усе досить просто, каже ініціаторка проекту Лідія Криштоп. Головне вміти зацікавити власників кав'ярень.

Лідія ділиться секретом: "Для реалізації нічого не потрібно, я просто приходила до директора закладу і казала, що є така ідея, що є така проблема і чому потрібно це підтримувати". 

Одноразовий посуд засмічує довкілля та негативно впливає на людський організм. Навіть паперовий, переконують екологи.

Так еколог Людмила Ткаченко розповідає: "Ті ж самі стаканчики, які ми звикли вважати екологічно чистими, тобто з паперу, все одно вони потрапляють під певну обробку, вони фарбуються, ми ніяк не називаємо фарбу екологічно чистим елементом, у будь-якому разі вони несуть негативний вплив на довкілля". 

Активісти вже домовляються з власниками нових кав'ярень. А щоб містянам було легше знайти такі заклади, планують створити спеціальну карту.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Сніданок у Тіффані: Легендарний ювелірний магазин відкрив свою першу кав'ярню – фото

Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/
Сніданок у Тіффані
/

Попередній матеріал
У Києві пройшов фестиваль етномузики та її сучасних варіацій у режимі нон-стоп – відео
Наступний матеріал
В АТО загинули троє військових – через необережне поводження з пічкою
Loading...

Екокава по-берлінськи: Німці вигадали, як випити каву і не зашкодити екології

Як Марина Порошенко на каву з другом ходила

Львів запрошує на каву [відео]