5 канал

У Києві пройшов фестиваль етномузики та її сучасних варіацій у режимі нон-стоп – відео

На фестивалі також відбулася виставка гончарних виробів та автентичних музичних інструментів

Автентичні українські співи та твори сучасних композиторів звучали у столиці. На фестивалі зібрали виконавців етномузики від школярів до знаних виконавців. Крім того, музиканти грали на рідкісних автентичних інструментах, а майстри демонстрували власні рукотвори. Євгенія Подобна докладно.

Від автентичного народного співу до фольк-року. Від Донбасу до Західної України. Від школярів до всесвітньо відомих виконавців. Етнічна музика та її сучасні варіації – у режимі нон-стоп.

Олена Кулик, директор фестивалю, говорить: "Приймають участь різні колективи, які сповідують українську тему, але різних стилів. Від українських троїстих музиків, аж до джазу, року, в різних варіаціях і новаторський такий композиторський підхід".

Марія – єдина жінка у світі, яка грає на торбані. Крім того, опанувала бандуру та рідкісні інструменти – колісну ліру та бароккову лютню.

Марія Віксніна, музикантка, каже: "Цей інструмент називається торбан. На цьому інструменті грали гетьмани – Мазепа, Дорошенко, Розумовський. Це інструмент українського барокко. На сьогоднішній день цей інструмент взагалі забутий, тож мені хочеться відродити". 

Торбан для Марії змайстрував тато. На рахунку Вадима Віксніна – десятки робіт – від скрипок до забутих автентичних інструментів. Крім кропіткої ручної праці, виготовлення кожного інструмента – це ще й титанічна наукова робота. Щоб відродити забуті технології, майстрові доводиться проводити ціле дослідження. Нині він працює над новим проектом.

Крім музикантів, свої роботи представили і майстри декоративного мистецтва. Микола Майко з Обухова виготовляє мініатюрні копії стародавньої зброї, зруйнованих церков, млинів. Окремо створив колекцію українських верстатів – від ткацьких до друкарських. Унікальність його робіт у тому, що усе це – працює.

Крім того, на фестивалі відбулася виставка гончарних виробів, а також рукотворів з лози та дерева. Та старовинних українських строїв.

Євгенія Подобна, Олександр Горнейчук, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Дух ХХ сторіччя прилинув в Київ: фоторепортаж з фестивалю "Ретро Круїз"

Попередній матеріал
У Черкасах на злітній смузі аеропорту влаштували "драйвові автоперегони": як це було – відео
Наступний матеріал
До кав'ярні з власним горнятком: У Черкасах екоакція перетворилася на тренд – відео
Loading...

Плюшеві ведмедики, кити і навіть замок: У Мексиці у небо піднялося до 200 повітряних куль – ФОТО

"Не вір тому, що написано": Французький репер пошматував мережу знятим у Києві кліпом – відео

Кохання та музичні розповіді: відверта розмова із піаністом та композитором Андрієм Соловйовим в ефірі "Час:Online"

"ЗА ЧАЙ.COM": один з "Братів Гадюкіних" – Ігор Мельничук ("Ковбаса") в ефірі "5 каналу"

У Мукачеві влаштували карнавальну ходу з вершником на білому коні та ліхтариками в руках – відео

Український гурт THE HARDKISS презентував новий кліп, знятий на судноремонтному заводі під Одесою