етнофестиваль 5 канал

Танці, співи й автентичні забави: В Івано-Франківську стартував Міжнародний етнофестиваль

Українську пісню на фестиваль привіз і гурт з Луганщини

В Івано-Франківську стартував Міжнародний фестиваль етно-регіонів "Родослав". Цьогоріч дійство зібрало на Прикарпатті більш як півтисячі учасників із 15-ти областей України. Приїхали і закордонні гості – аматорські колективи з Польщі та Латвії.

Під супровід оркестру, а також власних музичних інструментів кілька сотень колоритних учасників фестивалю крокують містом до головної сцени. Тут основне дійство розпочинають гуцульські трембіти і цимбали. Поки триває виступ, учасники ходи шикуються довкола і беруться репетирувати. Ці запальні дівчата приїхали із Латвії.

Раса та Ілзе, учасниці фольклорного гурту "Кокле", кажуть: "Оскільки ми дівчата, то найголовніше, про що ми співаємо – це почуття, кохання та хлопці. Латиші – співочий народ, у нас багато пісень. Менше граємо, зате більше співаємо".

За всім, що відбувається на сцені, уважно стежить козацьке співоче військо із Запоріжжя. Завжди актуальні запорізькі пісні, не єдине, чим нині вражають. Стилізоване вбрання козацької доби – головна особливість колективу.

Українську пісню на фестиваль привезли і жартівливі "Молодушки" з Луганщини.

Фестиваль "Родослав" уже 5-й за ліком. Та перший – під час неоголошеної війни з Росією. Тому, переконують організатори, цього року в нього особлива місія – об'єднати Україну.

"І дуже важливо підтримати етногрупи. Адже чи лемківська, чи покутська, чи бойківська, чи опільська, чи слобожанська – це тисячолітня історія, це пласт культури, якому ціни немає. Це говірка, це місцевий діалект, традиція, побут, обряд. Це код нації, який потрібно зберегти", – наголосив організатор фестивалю Володимир Федорак.

Два дні танців, співів та концертів. Увесь цей час в Івано-Франківську працюватиме ще й містечко майстрів, де умільці презентують народне прикладне мистецтво.

Наталія Лозовик, Андрій Гаргара, "5 канал"

Попередній матеріал
"Піккардійська терція" святкує 24-річчя: Як львівський гурт привітали колеги-артисти – відео
Наступний матеріал
Штаб АТО: Бойовики стріляли з 82-мм міномету по Пісках і Авдіївці, а із 120-мм – по Шахті Бутівка
Loading...

Мерехтливе диво: у Відні розпочався видовищний фестиваль китайських ліхтариків

На Закарпатті відбувся традиційний фестиваль сироварів "Гуцульська Бриндзя"

Цьогоріч фестиваль "Одеса Прайд-2016" не відбудеться: суд заборонив проводити ЛГБТ ходу

На Львівщині влаштували фестиваль середньовічної культури

Off Road Free Fest 2016: На Київщині пройшов всеукраїнський фестиваль позашляховиків

5 канал - трансляція наживо