SpaceTechFest
SpaceTechFest 5 канал

Вражає і дітей, і батьків: у Житомирі влаштували фестиваль науки та техніки

Акцію приурочили до 20-річчя польоту в космос першого українського астронавта Леоніда Каденюка

Іграшкові та промислові роботи, військова техніка, конструктори і 3D-принтери, ракети і авіатренажери – експонати наукового та технічного досягнення продемонстрували на космічно-технічному фестивалі у Житомирі. Таку акцію у місті провели вперше. Її приурочили до 20-річчя польоту в космос першого українського астронавта Леоніда Каденюка.

На фестиваль науки і техніки школярка Ангеліна прийшла зі своєю родиною. Від експонатів, представлених на трьох поверхах місцевого вишу, в дівчинки очі розбігаються. Каже: "Мені дуже сподобались роботи і військова техніка теж дуже сподобалась".

Єлісей не відводить очей від робота "Альфа". Кожен його рух знімає на смартфон. Не менше уваги дістається і роботам промисловим. Це диво техніки в Україні з'явилося лише місяць тому.

"Перший у світі робот, який може працювати пліч-о-пліч з людиною. Якому не потрібні забори, не потрібні лазерні огорожі. Може коробочку цілий день перекладати, може мити посуд, може робити що завгодно… Замінює шкідливу працю – на фарбуваннях, на зварюваннях, на складальних ділянках", – розповідає технічний директор компанії-виробника Олександр Жуковський.

На фестивалі можна не лише оглянути представлені зразки, а й спробувати себе, приміром, пілотом винищувача. Олександр Горбуль вперше сів за штурвал: "Відчуття трошки краще, ніж у комп'ютері. Я хлопців своїх привів, ще й сам трохи пограюсь, і вони щось подивляться". Як пояснює інженер комп’ютерних систем Віталій Сотніков: "Це симулятор літака Су-26М. Тобто, грубо кажучи, це кабінка, яка дозволяє людині відчути, що таке літак і як він пілотується".

Космічно-технічний фестиваль у Житомирі приурочили до 20-річчя польоту в космос першого астронавта незалежної України Леоніда Каденюка. Як наголошує ректор Житомирського державного технологічного університету Віктор Євдокимов: "Основна мета – просвітницька. Ми хочемо зацікавлювати дітей, починаючи з молодшого шкільного віку, старших дітей. Зацікавлювати саме наукою, зацікавлювати технічними напрямами".

Оксана Трокоз, Ігор Косташ, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

МОУ показало "Саурона" та "Каспера": системи спостереження за дронами та екстреної евакуації – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Штаб АТО: терористи застосували РСЗВ, двоє воїнів ЗСУ поранені
Наступний матеріал
Засідання Погоджувальної ради - завершено
Loading...