Дерев'яний велосипед
Дерев'яний велосипед 5 канал

Диво-майстри: як батько та син на раритетних верстатах створюють дерев'яні ровери

Велосипед із дерева – цілком реальна річ. Родина майстрів з Ушомира, що на Житомирщині, довели це власноруч

Батько та син склали два дитячих ровери винятково з дерев'яних деталей. Один із них – у майстерні, інший – у нідерландському Амстердамі. А ще вони виготовляють дитячі забавки та механізми. 

Чоловіки запевняють: ремесло успадкували від своїх прадідів. "Не бачили наочно ні у фільмах, ні в Youtube нема такого. Це ексклюзивна річ", – кажуть майстри.

Батько та син Гаєвські демонструють власне творіння. Крім ланцюга, усі інші механізми дитячого ровера дерев'яні – кермо, колеса, рама та дрібні деталі. Збирали двоколісний за власними ескізами. 

"Ми намагалися зробити деталювання, щоб все було точно. При виготовленні велосипеда багато процесів і доводки деталей, елементів – все робилось різцем вручну і доводилось наждачною шкуркою", – розповідає пан Микола.

Дерев'яний велосипед
Дерев'яний велосипед5 канал

Гаєвські пояснюють: вони потомствені ремісники. Їхній дід та прадід також майстрували. Микола Гаєвський із деревом працює чверть сторіччя. Його син Анатолій – десять. Верстати у них також раритетні. Саме на них виготовляють дитячі забавки.

"Потрібно спочатку розробити креслення, потім деталювання, багато часу сидиш за комп’ютером чи за зошитом із ручкою і калькулятором, і рахувати. Багато часу треба", – каже майстер.

У планах теслярів змайструвати ще дерев'яний велосипед для дорослих. Крім того, хочуть зібрати карету для кінної упряжі. Про такі непрості плани та диво-майстрів – далі у сюжеті:

 

Юлія Моцна, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника – трансляція завершена
Наступний матеріал
ВР ухвалила судову реформу
Loading...