еко-кава 5.ua

Екокава по-берлінськи: Німці вигадали, як випити каву і не зашкодити екології

Організатори ініціативи пропонують взяти каву з собою у спеціальному посуді, залишити за нього заставу, а потім посуд повернути

Як випити каву і не зашкодити екології знають у Берліні. Там стартувала кампанія з поширення екологічного посуду. Вона діє у тих кав'ярнях, де дають напої із собою. 

"Просто обміняй" – такий напис на філіжанках тепер можна побачити у кількох кав'ярнях Берліна. А саме тих, що беруть участь в екологічній ініціативі активістів з охорони довкілля. Вони пропонують взяти каву з собою у спеціальному посуді, який легко переробити як вторинну сировину. Застава за неї - чотири євро. Їх повертають, коли ви принесете чашку назад.

Олівія Вуд, власниця кав'ярні, говорить: "Якось я спустилася до річки тут, неподалік, і побачила, що весь берег завалений посудом з-під нашої "кави-із-собою". І тоді я вирішила, що хочу щось змінити".

Клеменс Пех, представник ініціативи "Просто обміняй", додає: "Цей посуд вироблений переважно з бамбука, його дуже приємно тримати в руках. Зрештою, він гарний".

Відвідувачі кав'ярні схвально ставляться до ініціативи. Проте користуються нею не всі – з різних причин.

"Певна річ, це чудова ідея. Ми щодня беремо каву в кав'ярні. Але все ж таки я надто ледача, все часто забуваю. Тому не впевнена, що використовуватиму посуд, який треба обмінювати", – зазнається дівчина-покупець.

"Ідея гарна, якщо ви хочете купити кави і посидіти. Але часто ми забираємо каву кудись далеко. Скажімо, в електричку. Звісно, від іншого одноразового посуду – купа сміття, але я намагаюся принаймні не брати із собою пластикову накривку", – каже інший покупець.

Пластикові накривки – одна з причин, чому стандартний одноразовий посуд для кави з собою вважається не надто екологічним. Адже ці кришки переробити складно, а викидають їх – масово. Ємність для кави хоча й паперова, часто має усередині вставки з пластику, що теж робить її непридатною для переробки. Активісти екологічної ініціативи "Просто обміняй" сподіваються, що з часом їхній посуд стане основним для кави із собою. А поки ж  радіють і поодиноким клієнтам.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Попередній матеріал
Прикордонники затримали афганця, який вплав прямував до коханої з Польщі в Україну
Наступний матеріал
Внаслідок обстрілу бойовиками Красногорівки поранено двох мирних жителів

Як у ресторані: У нових сухпайках ЗСУ буде "гаряче", шоколад та кава

Записки з передової: ворог за 380 м, кава під обстрілами і "подарунок від сєпарів"

Прозора кава - експеримент жителя Словаччини