Новий сухпай ЗСУ Міністурство оборони України/ Facebook

Як у ресторані: У нових сухпайках ЗСУ буде "гаряче", шоколад та кава

  У новому харчовому наборі буде використовуватися технологія пакування, яка дозволить отримувати готові страви без термічної обробки

  Міністерство оборони України розказало про харчові набори нового зразка, до яких входить м’ясна страва на вечерю (м’ясо тушковане яловичини або свинини), шоколад, родзинки, кава та цукор, повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

  Зазначається, що технічними умовами розширено асортимент страв – тепер у раціоні їх 18. У новому харчовому наборі буде використовуватися нова технологія пакування (реторт-пакет), що "дозволить отримати готові страви без термічної обробки та забезпечить компактність і зручність під час використання".

  У повідомленні наголошується, що розробники врахували досвід країн-членів НАТО щодо калорійності та упаковки, але в питанні асортименту страв врахували особливості національної кухні. Передусім сухими пайками нового зразка забезпечуватимуть ті підрозділи, де є складнощі з приготуванням гарячої їжі, наприклад, на передових позиціях.

  "Сподіваємося, що нові пайки надійдуть у війська ще до кінця цього року. Новий сухий пайок поступово буде заміняти той, що зараз використовується у ЗСУ", – розповів начальник відділу розробки норм продовольчого забезпечення Центру розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України підполковник Вадим Сторожук.

  Підкреслюється, що завдяки використанню сучасних технологій, новий сухпайок можна безперервно вживати протягом 21 дня, що дуже важливо в бойових умовах. Проте, за рекомендаціями лікарів харчуватися сухим пайком дозволяється не більше трьох діб.

  Нагадаємо, 26 вересня Полторак підписав документи про затвердження нового сухого пайка Збройним силам України.

  Попередній матеріал
  Міністр оборони Польщі: агресивні дії Кремля в Україні є "зіткненням цивілізацій"
  Наступний матеріал
  Адвокати Небесної сотні розповіли про прогалини суддівського корпусу та системи загалом

  Полторак затвердив новий сухпайок для ЗСУ – радник Президента

  Нові стандарти харчування ЗСУ: демобілізований боєць АТО поділився враженнями

  Полторак: Оборонний бюджет на 2017 р. буде спрямовано на реформування та розвиток ЗСУ

  Полторак: На навчальні центри ЗС України виділено 250 млн грн