Підрозділ із радіоелектронної боротьби виїжджає на завдання. Попереду група розмінування перевіряє місцевість. Міна протитанкова, тож далі для техніки ходу немає.
"Ми просто її зняли, вона не спрацювала. Далі ми її забираємо, вивозимо на безпечну відстань - ділянки, полігони, і ці вибухонебезпечні предмети підриваємо", – розповідає командир роти розмінування ВМС ЗСУ Дмитро Данилюк.
Після цього територія – безпечна, тож підрозділ може продовжувати роботу.
За легендою навчань, фахівці радіоелектронної боротьби мають приховати артилерійські катери, які працюють у морі від ворожих кораблів та завадити їх виявити літакам супротивника.
На розгортання станції радіоперехоплення у вояків є лише 15 хвилин. Тим часом техніка для пеленгу супротивника вже готова до роботи. Частоти фіксує на відстані до 1 тис. кілометрів.
"Після визначення якогось абонента, ми подаємо команду на пункт управління. Якщо отримуємо команду на придушення, передаємо на станцію радіоперешкод. Далі працюють вони", – каже оператор станції пеленгу Борис.
Система зафіксувала нову частоту. Можливо, ворожу. Тож про знахідку вояки терміново повідомляють командуванню.
"Товариш капітан, на частоті 3646 виявлено контрольну частоту з новими позивними "артист, вишка". Пеленг 25 градусів", – констатують армійці.
Як з'ясувалося, артилерійські катери – в небезпеці, їх тримає на прицілі літак супротивника. Фахівці з радіоелектронної боротьби мають перешкодити ворожій авіації. Чи впоралися – дізнайтеся з сюжету:
До анексії Криму підрозділ радіоелектронної боротьби ВМС базувався на півострові. Вся військова техніка залишилася там, тож усе обладнання довелося купувати "з нуля".
"За чотири роки зробили великі кроки в розвитку радіоелектронної боротьби, куди надходять кошти та новітні зразки озброєння", – коментує командир підрозділу радіоелектронної боротьби ВМС ЗСУ Андрій Михайлик.
Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Вишкіл за стандартами НАТО: у Чорному морі ВМС ЗСУ тренувались з кораблем USS CARNEY зі США – ФОТО