5 канал

Хитка крига: чому екстремалам та простим рибалкам радять бути насторожі

Весна потроху дає про себе знати, а рятувальники вкотре нагадують: по тонкій кризі не ходити, алкоголь для зігріву не пити

Нагадують працівники ДСНС також, як врятувати людину, що не слухалася порад і провалилася під лід. Про рейд рятувальників – далі в репортажі Валерії Павленко.

Попри небезпеку, навіть досвідчені рибалки все одно виходять на тонку кригу. Вони і діти найчастіше стають жертвами ненадійного весняного льоду.

Товщина льоду в таку погоду має бути не менше 7 см, проте не кожен рибалка про це знає. Також тут діє заборона на алкогольні напої. Краще зігріватися чаєм або кавою.

Окрім тих, хто приходить посидіти над ополонкою, є екстремали, розповідають рятувальники. Така розвага надто небезпечна. Товщину льоду потрібно перевіряти жердиною. Крига має бути міцною, без води і блакитного кольору.

5 канал

"Із собою будь-який рибалка має 25 м мотузки брати, і щоб на кінці був якийсь тягарець", – розповідає начальник підрозділу комунально-рятувальної водолазної служби у м. Українка Микола Самусь.

Щоб допомогти людині, яка провалилася під кригу, треба подати цю мотузку або палицю. І одразу ж викликати рятувальну службу: в них і спецодяг, і устаткування.

Рятувальники проводять спеціальні рейди, аби нагадати про безпеку на льоду. І хоча правила старі й незмінні, їх все одно мало хто дотримується.

"Від початку року на території Київської області було врятовано сім осіб. Чотири особи, на жаль, загинули на водних об’єктах", – констатує Олександр Головач, начальник Обухівського районного сектору ГУ ДСНС Київської області.

Валерія Павленко, Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Нардеп сказав, коли в Раді голосуватимуть за зняття депутатської недоторканності із Савченко
Наступний матеріал
"Прикриваючи артилерійські катери": як на Одещині гартуються армійці РЕБ
Loading...