Рибалки на льоду, Запоріжжя
Рибалки на льоду, Запоріжжя
5 канал

"Двох зайців одним пострілом": у Запоріжжі влаштували облаву на рибалок

У Запоріжжі влаштували облаву на рибалок. На мисливців за рибою, які виходять на тонку кригу, полювали рятувальники, поліцейські і рибоохоронний патруль

На порушників виписали протоколи за порушення правил риболовлі, а наостанок – поламали кригу, щоб не було можливості на неї виходити. Як це відбувалося – бачили журналісти "5 каналу". 

В оточення рейдової групи в затоці на лівому березі Дніпра потрапили півсотні рибалок. Тут ловити не можна, адже в цьому районі розташовані ями для зимівлі риби. Чоловіки втікають з криги на берег. Найспритніші встигають дорогою викинути вилов.

Дехто із затриманих вудкарів намагається піти тихцем, та інспектори не відпускають.

За риболовлю в забороненому місці затриманих штрафують на 170 гривень й підраховують збитки від діяльності браконьєрів.  

"Заборонено ловити там, де риби багато. Заборони передбачають, насамперед, збереження водних біоресурсів. Сюди традиційно заходить плотва, лящ, судак, і природно, тут її масово виловлюють", – розповідає іхтіолог Запорізького рибоохоронного патруля Максим Бронзюк.

У рятувальників свої претензії до вудкарів, яких час від часу доводиться рятувати з крижаної води. Цього тижня одного рибалку врятувати не встигли – він потонув.

"Люди, які нехтують своєю власною безпекою і заради невеликого улову виходять на тонкий лід", – каже про порушників рятувальник Юрій Гайдуков.

Аби не наражати рибалок на небезпеку, рятувальники заводять у затоку катер і руйнують шар криги. Від роботи імпровізованого криголама ефект подвійний, кажуть учасники рейду: і риби у Дніпрі лишиться більше, і за потенційними потопельниками тут не доведеться пірнати.

 

Михайло Воронов, Юрій Петришин, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
Як відвадити нардепів прогулювати засідання Верховної Ради – Рудик
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": "агент змін", відомий шкільний директор Сергій Горбачов на "5 каналі"