'Тузловські лимани' в Одесі
'Тузловські лимани' в Одесі 5.ua

"Чорноморська кефаль у пастці": на Одещині екологи б'ють на сполох

На Одещині браконьєри перекрили водний канал задля вилову риби – виходу в море для кефалі майже не лишається

Триметрову дамбу з піску звели на території національного природного парку "Тузловські лимани". Екологи кажуть, що рівень води впав майже на метр, а кефаль, яка мальком зайшла в лиман ще навесні, тепер опинилася у пастці.

Через канал риба зазвичай потрапляла з лиману до Чорного моря, але невідомі перекрили цю ділянку, щоб спрямувати кефаль до власної зони лову.

На піску ще видніються сліди будівельної техніки. Нею браконьєри приїжджали сюди вночі, розповідає працівник заповідника Артем Ткаченко. Цю ділянку засипають вже третій рік поспіль перед осіннім виловом.

"Тут був дуже великий різновид, коли працювала природна прорва. Тут все було. Зараз тут практично нічого немає. Кефаль зайшла і зараз її знов виловлять, бо закрили природну прорву і на наступний рік навіть не знаю, що сюди прийде", – коментує начальник рибальського природоохоронного відділу національного парку "Тузловські лимани" Артем Ткаченко.

Самотужки розчистити канал майже неможливо – потрібна спецтехніка, якої у заповідника немає. Для риби єдиний вихід у море залишається біля озера Бурнас. Саме там браконьєри планують промишляти у листопаді, впевнені екологи.

"Це призводить до тотального, неконтрольованого, масового вилучення водних живих біоресурсів. Фактично, вони не дають шансу на життя, на відтворення у подальшому. Це призведе до того, що через пару років просто буде підірваний потенціал цієї чорноморської кефалі", – зазначає головний природознавець національного парку "Тузловські лимани" Ірина Вихристюк.

То чому протягом трьох років на заклики працівників національного парку не реагували місцеві чиновники та яке рішення вони пообіцяли знайти – дізнайтеся у сюжеті:

 

Поки керівництво Національного парку розпочало власне розслідування, а також звернулося до поліції та прикордонників, щоб ті відшукали порушників до початку сезонного вилову кефалі.

Дмитро Долматов, Сергій Іщенко, Одеська область, "5 канал"

Попередній матеріал
У Торецьку поліцейський-хабарник потрапив у ДТП, втікаючи від колег
Наступний матеріал
Ілля Кива про ЛГБТ-спільноту: "Надто чоловіки перетворились у жінок"
Loading...