Отруєння, ілюстративне фото
Отруєння, ілюстративне фото 5 канал

Отруєння грибами: на Волині загинув хлопчик, ще троє дітей в реанімації

Медики наголошують: бліда поганка - смертельно небезпечна. Навіть їстівні гриби маленьким дітям споживати заборонено

Четверо дітей отруїлися блідою поганкою на Волині. Поки дорослих не було вдома, 13-річний хлопець назбирав грибів, приніс їх додому та приготував. Потім нагодував ними своїх молодших братика та сестричок. У тяжкому стані дітей доправили до реанімації. Врятувати життя найстаршого не вдалося. За життя інших нині борються лікарі.

Сильний біль в животі, запаморочення та блювота. Ледь живих діток із села Радошин ушпиталили до дитячої обласної лікарні. 

Про те, що діти наїлися блідої поганки, з'ясували лише згодом. Того дня усі дорослі в полі збирали картоплю. Тим часом, 13-річний Іван удома вирішив самостійно приготувати їжу, назбирав грибів та пригостив ними менших братика і сестричок.

"Ми дітей залишили в хаті, а він десь пішов і набрав. Каже, що зараз нам насмажить. Він ті гриби не мив, нічого не робив. Він так накидав, залив жиром отак, і їли геть усі діти – ці четверо", – розповідає мати Аза.

"До медиків викликали, говорили – нам лише таблетки виписали. А діти не сказали, що їли. Ми ж не знали. Коли взнали – вже пізно було, забрали старшого внука в лікарню", – каже бабуся Галина.

Меншим трьом дітям – від восьми до десяти років. Усі вони нині в реанімації. Від моменту споживання грибів до госпіталізації минуло три дні. Через це в їхніх організмах накопичилося багато токсинів, кажуть медики. Найстаршого, 13-річного хлопця, попри інтенсивне лікування, врятувати не вдалося.

"Летальність від отруєння блідою поганкою досить висока — іноді складає 60-80%. Перші три дні – це такий час, коли ми можемо чимось таким дітям допомогти. У цьому випадку – пізнє звертання", – коментує лікар-анестезіолог обласної дитячої лікарні Олег Тацюн.

Медики наголошують, що бліда поганка – смертельно небезпечна. Навіть їстівні гриби маленьким дітям споживати заборонено.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Грибний сезон: лісові врожаї тішать українців своєю кількістю

Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби
Гриби
/
Гриби

Попередній матеріал
Лампадки та "вільний мікрофон": чого вимагає на Майдані медійна спільнота
Наступний матеріал
Ціни на автогаз в Україні: чи дочекались водії обіцяного здешевшання
Loading...