5 канал

Лампадки та "вільний мікрофон": чого вимагає на Майдані медійна спільнота

Поки на Майдані зібралось до сотні учасників акції, але люди продовжують підходити та долучатись до традиційної акції ушанування полеглих журналістів

15 вересня надвечір на Майдані Незалежності у Києві розпочалась акція з ушанування пам’яті загиблих журналістів. Згадують, зокрема, Георгія Гонгадзе та Павла Шеремета. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" з місця подій.

Учасники акції розгорнули величезний плакат з написом "Георгію, ми не забудемо", і на асфальті із запалених лампадок виклали коротке ім'я Гія.

Поки на Майдані зібралось до сотні учасників акції, і люди продовжують сюди приходити. У середмісті Києва також діє "вільний мікрофон" – кожен охочий може висловити власну думку. Лунає багато імен журналістів, які зникли або загинули внаслідок своєї професійної діяльності. Серед них називають і Павла Шеремета. Замовників та виконавців резонансного вбивства досі не знайдено.

То чого вимагала медійна спільнота на Майдані – дізнайтеся у включенні:

 

Зауважимо, що така акція – традиційна. Її проводять щороку у вересні, оскільки 16 вересня 2000 року зник відомий журналіст Георгій Гонгадзе – засновник Інтернет-видання "Українська правда". А вже у листопаді того ж року було знайдене обезголовлене тіло, яке нібито належить зниклому журналісту. 2009 року були знайдені рештки черепа, які за даними експертизи, належать Гонгадзе.

Довідка: журналіста Георгія Гонгадзе викрали та вбили у вересні 2000 року. Убивцю – колишнього генерала міліції Пукача – засудили до довічного ув'язнення. Замовників убивства не назвали й досі. Поховали журналіста в березні 2016 року в Києві. Майже через 16 років після смерті його відспівали у храмі Миколи Набережного у столиці.

Попередній матеріал
"Не вкривався ковдрою": як екс-міністр юстиції коментує рішення суду про арешт
Наступний матеріал
Отруєння грибами: на Волині загинув хлопчик, ще троє дітей в реанімації
Loading...