Полювання на лося
Полювання на лося Радіо Свобода

"Дороге полювання": в Україні у 4 рази збільшили штрафи за браконьєрство

  Чиновники надають цілий список звірів та птахів, за знищення яких доведеться викласти "кругленьку суму"

  25 липня в Офіційному віснику України оприлюднили спільний наказ Мінагрополітики та Мінприроди, який збільшує штрафи за браконьєрство у середньому в чотири рази. Про це повідомляє прес-служба відомства. 

  "Такси за незаконне добування розраховані з урахуванням індексу інфляції та в середньому збільшилися в 4 рази за всіма видами тварин. Такий розрахунок пояснюється тим, що браконьєр має сплатити не лише штраф, а й компенсувати кошти, які необхідно вкласти користувачу мисливських угідь на відтворення знищених браконьєром тварин", - зазначили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

  Таким чином, для прикладу, браконьєр має компенсувати за незаконне добування або знищення лося 80 тис. грн (раніше було 20 тис. грн), оленя європейського – 60 тис. грн (було 15 тис. грн), оленя плямистого – 50 тис. грн, лані – 40 тис. грн (було 10 тис. грн), козулі та муфлона – 32 тис. грн (було 8 тис. грн).

  Крім того, збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів.

  "Зокрема, за бобра – 10 тис. грн (було 2600 грн); зайця-русака – 8 тис. грн (було 500 грн); бабака, куницю – 6 тис. грн (було 1500 грн); лебедя – 4 тис. грн (було 1 тис. грн); галагазів, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн (було 500 грн)", - відзначають урядовці.

  Також у 5-10 разів було збільшено такси за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин.

  З повним переліком звірів та птахів, за незаконне добування або знищення яких збільшено суми відшкодування, можна ознайомитися за посиланням.

  Попередній матеріал
  Пропагандистський канал "Звєзда" програв суд проти проукраїнського журналіста Аркадія Бабченка
  Наступний матеріал
  "Найдорожчий лот": тренування з Кличком придбали за 150 тисяч грн
  Loading...