Підсніжники у Холодному Яру
Підсніжники у Холодному Яру 5.ua

На Черкащині з підсніжниковими браконьєрами борються захмарними штрафами – сюжет

За зірваний букетик первоцвіту в Холодному Яру доведеться викласти близько 3 тис. грн

На 3 тис. грн тепер штрафують за зірваний первоцвіт – і о диво! – полювальників за цією червонокнижкною рослиною  цьогоріч значно поменшало, хоча до того 15 років поспіль не могли здолати у Холодному Яру пошесть весняних браконьєрів.

Таких масово заквітчаних галявин у лісництві уже 6. І з кожним роком територія, охоплена підсніжниками все збільшується. Екологи зауважують: цьому сприяє посилена охорона первоцвітів лісівниками та юними екоактивістами.

Горнятко чаю, канапка – і на обхід проліскових просторів. Щовесни протягом 15 років, студенти захищають первоцвіти Холодного Яру.

Ці квіти занесені до Червоної книги України і їхня локація зменшується. Вони локалізовані тут у Холодному Яру і в Криму.

Майбутній еколог Олександра Порохніна та її друзі щодня долають по 20 км лісовими хащами, щоб оглянути заповідні ділянки. Кажуть, злісних браконьєрів цьогоріч менше, а дехто шкодить не навмисне, а через незнання.

Студентка Олександра Порохніна каже: "Є люди, які не браконьєри, а просто приїхали, відпочили, але вони не знають, що квіти занесені у Червону книгу, і починають їх рвати. Але ж є якісь неадекватні. Починають сперечатися, кричати, а є і напідпитку, тому дуже важко з ними розмовляти".

Професійні браконьєри – клопіт лісівників. Кажуть: цьогоріч підсніжникове царство набуде нового статусу. Невдовзі вся територія стане заказником, а отже, матиме посилений захист.

Головний лісничий ДП "Кам'янське лісове господарство" Василь Борота зауважує: "Треба сказати, що площа підсніжника складчастого в Креселецькому лісництві збільшується. Тут його ніколи не було багато, як останні роки. І якщо зараз проаналізувати, то підсніжника можна зустріти на площі близько 60 гектар по цьому лісництві".

Зупиняють браконьєрів – і захмарні штрафи. За зірваний букетик первоцвіту у Холодному Яру доведеться викласти близько 3 тис. грн.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Посилений режим несення служби: поліція прифронтової Донеччини перевірятиме авто та вокзали
Наступний матеріал
Прес-конференція щодо другої хвилі е-декларування – відео
Loading...